Goldman Sachs ‘dan Flaş Açıklama

Goldman Sachs dijital değerleri saklama hizmetinin kripto para işinde ilerlemek adına önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Wall Street’in bankacılık devlerinden Goldman Sachs’ın kripto para ürünleri oluşturma planları bulunuyor. Bankanın dijital değerler piyasası yöneticisi Justin Schmidt katıldığı bir konferansta muhabirlere şu açıklamayı yaptı:

Bana en çok sorulan sorulardan bir tanesi “Coin’lerimizi saklayabilir misiniz?” oluyor. Ben de saklayamayacağımızı söylüyorum. Düzenlemeler açısından bakılırsa şu anda üzerine düşünülmesi gereken bir konu. Henüz yeterli düzenleme olmadığı için çalışma şeklimizi de ona göre ayarlamamız gerekiyor.

Goldman Sachs kripto para ile alakalı girişimlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz ay diğer bankalarla birlikte BitGo Holding’e yatırım yapmıştı. BitGo CME ve CBOE’nin Bitcoin vadeli işlemlerini sunan ilk girişimlerden bir tanesiydi. BitGo kripto para işlemleri yapmak için yeni bir departman oluşturmuştu.

Scmidt sunabilecekleri hizmetlerin kısıtlı olduğunu dile getirdi ancak müşterilerinin kripto paralar hakkında oldukça meraklı olduğunu ekledi. Kurumsal yatırımcıların temkinli olmayı seçtiğini ifade eden Scmidt, Bakkt ve Fidelity’nin bu konuda boşluğu doldurabileceğini belirtti. Goldman Sach’ın da pastadan pay almak istediğini yineledi:

Gözetim vazgeçilemez yapı taşlarından bir tanesi. Bütün sistemin içi içe geçmesi ve parçaların uyumlu çalışması gerekir. Bir araya gelen bütün parçalara da güvenmeniz gerekiyor, basit bir alım-satım işleminin yanı sıra bunu uzun vadeli ve güçlü bir yatırıma çevirmeniz bekleniyor.

Diğer yandan Scmidt gözetimin tek başına yetmeyeceğini de ekledi. Kripto para borsalar ve siber saldırılara dair endişelerin devam ettiğinin altını çizdi. Kripto para ürünleri ve hizmetlerinin gerekli olduğunu bu yüzden ayı sezonunun aslında faydaları olduğunu, yıl içerisinde spekülasyonların giderek azaldığını söyledi. Böylece şirketlerin kurumsal düzeyde hizmet vermeye başlayabileceklerini belirtti. Schmidt’in olumlu değerlendirmeleri Goldman Sachs’ın kripto dünyasına adım atmasının yakın zamanda gerçekleşebileceğini gösteriyor olabilir.

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status