] }
Coin Haberleri

Gerçek Satoshi Nakamoto ’nun Kimliği Ortaya Çıkıyor

Bitcoin’in yaratıcısı olan “gerçek” Satoshi Nakamoto ‘nun bugün bir blok zinciri şirketinin güncellemesine göre saat 16:00’da (EST) ortaya çıkması gerekiyor.

“Gerçek” Satoshi Açığa Çıkıyor

Söz konusu şirket olan Satoshi Nakamoto Renaissance Holdings, gerçek Satoshi’nin on yıldan fazla bir süredir Bitcoin’in isimsiz yaratıcısı olarak kaldıktan sonra ortaya çıkacağına söz verdi. Gösteri bu pazar günü yapılacak.

CCN’nin haberine göre, “gerçek” Nakamoto’nun sözcüsü, bunun “kesinlikle” bir pazarlama dublörlüğü olmadığını ve söz konusu kişinin Bitcoin’in meşru yaratıcısı olduğunu garanti etti. Ayrıca, holding Satoshi’nin bugünkü fiyatla 10 milyar dolar değerinde 980.000 BTC’ye sahip olduğunu iddia ediyor.

Gerçek Satoshi Nakamoto ’nun Kimliği Ortaya Çıkıyor
Gerçek Satoshi Nakamoto ’nun Kimliği Ortaya Çıkıyor

Açıklamanın üç aşamada gerçekleşmesi ve 18 Ağustos’ta Bitcoin’in yaratıcısının gizemli kimliğinin açıklanması etrafında toplanması bekleniyor. Nakamoto, gerçek adını saklamayı ve on yıl boyunca neredeyse bir milyon BTC tutmanın ardındaki mantığı sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, ülkesine ve profesyonel geçmişine bakıldığında, Bitcoin’in geleceği için niyeti Rönesans olarak nitelendirilebilecek yeni bir para birimi yaratmak.

Açıklamanın ikinci aşaması, yarın yani 19 Ağustos’ta saat 16:00’da (EST) ve saat 20: 00’de gerçekleşecek olan final ile birlikte gelecek. Gerçek Satoshi, Salı günü Tabula Rasa adlı bir proje ile “Bitcoin’in dönüşümsel yeniden doğuşu için kayrak vizyonu” açığa çıkarmayı planlıyor.

Kaynak: Cryptoglobe

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.