Genç Amerikalıların % 33’ü Ethereum’a Yatırım Yapmayı Planlıyor

Genç Amerikalıların ethereum kripto para birimlerinde yaşlılık gruplarına göre daha fazla yatırım yapması daha olasıdır.

Öğrenci kredileri konsolidasyon servisinin LendEDU tarafından yaptırılan ve OnePoll tarafından yürütülen bir ankete göre , 18 ila 34 yaşları arasındaki Amerikalı yetişkinler kripto paraya , daha yaşlı nesillere kıyasla çok daha fazla farkındadır ve dolayısıyla kripto varlıklarına yatırım yapma ihtimalleri çok daha yüksektir.

LendEDU, Bitcoin’e ilgi duyan bir anketi takiben 1.000 Amerikalı vatandaşa eticaret ve dalgalanma ile ilgili bilgi verdi, piyasa borsa tarafından ikinci ve üçüncü en büyük kripto para birimlerinin yanı sıra ilk madeni paralar (ICO).

Ankete katılanların yaklaşık% 32’si etere ait olduğunu duyurduklarını belirtti ve % 18’i ether’i bir yatırım olarak almayı planladıklarını belirtti. Yirmi iki yüzde dalgalanma duyduklarını ve bunların yaklaşık% 15’inin Ripple Consensus Ledger (RCL) yerel para birimi olan XRP’ye yatırım yapmayı planladıklarını söylediğini belirtti.

Hangi yaş grubu ne satın alıyor ?

25 ile 34 Yaş Arası Katılımcıların % 33.8’i Ethereum’a Yatırım Planlıyor | LendEDU’dan Grafikler
Bununla birlikte, sonuçlar yaşla büyük skeçler verir. Örneğin, katılımcıların sadece% 32’si ethereum’dan haberdar olmasına rağmen, 18 ila 34 yaş arasındaki insanların yaklaşık üçte biri ethereum’a yatırım yapmayı planlıyor. Benzer şekilde, genç katılımcıların% 25’i, toplam ankete yanıt verenlerin% 22’sinin dalgalanma duymuş olmasına rağmen, XRP’ye yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti. Yelpazenin diğer ucunda, 55 yaş ve üstündeki insanların sadece% 9’u eter yatırım yapmayı planlıyor ve sadece% 1.3’ü XRP’ye yatırım yapmayı planlıyor.

LendEDU, katılımcılara, 2013’ten beri var olan, ancak bu yıl ana kadar ki bilinçliliğe nüfuz etmemiş olan blok zincir tabanlı fonlama olayları olan ilk madeni para teklifleriyle aşinalıklarını sordu. Bu sonuçlar yaşla bozulmadı, ancak insanların yaklaşık% 25’i ICO’ları duyduklarını ve% 15’i ileride bir ICO’ya katkıda bulunmayı planladıklarını belirtti. Bununla birlikte, katılımcıların% 21’i ICO’ların yasadışı olup olmadığını sorduğunda olumlu cevap verdi.

Kriptokraside yatırım yapmak için belirtilen niyetlerini kaç tane katılımcıya vereceğini belli etmemekle birlikte, dijital varlıklara açıklıkları, genç yatırımcıların muhtemelen bit eşi ve diğer kripto para birimlerini altın yerine değerli mağazalar olarak kullanacakları tezinin kısmen teyidi olarak hizmet etmektedir diğer değerli metaller. Wall Street stratejisti Tom Lee, bu gözlemi temel alarak biten sarımsağının önümüzdeki 5 yıl içinde altının pazar payının en az % 5’ini alacağını ve bitcoin fiyatın 25.000 PB tuttuğunu öngörüyor .

Kaynak: btcnews

Bir önceki yazımız olan Blockchain, Segwit2x için Hizmet Planları Açıkladı başlıklı makalemizde ARZ VE TALEP, bitcoin ve bitcoinlekazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply