] }
Ekonomi Haberleri

Gemini Avustralya’da Hizmet Vermeye Başladı

Kripto borsası Gemini, ticari faaliyetlerini Avustralya’ya genişlettiğini açıkladı. Bu, Avustralya vatandaşlarının Dijital varlıkların alım, satım ve depolanmasında Gemini platformunu kullanmalarını sağlayacak. Kullanıcılar hem Android hem de iOS tabanlı cihazlarında kullanılabilecek mobil uygulamaları indirebilir.

Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Zcash (ZEC) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere bir kaç kripto para birimi desteklenecek. Kripto borsasının internet sitesine göre stable coin cinsi Gemini doları (GUSD) Avustralya’da desteklenmeyecek.

CEO ve kurucu ortağı Tyler Winklevoss‘a göre, şirket dijital varlıkların kur değişiminin geleceği hakkında Avustralya’da bu geleceğe bir yol açmaya karar veriyor. Winklevoss, küresel olarak büyütmeye devam etmekten mutlu olduklarını ekledi ve Gemini müşterilerine güvenilir bir kripto deneyimi sunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Şirket’in tomurcuklanan kripto para birimlerine güven temeli üzerine kurulduğunu ve bunu Aussies’e sunmayı beklediklerini söyledi.

gemini 5 eski coinbase mühendisini yen chicago ofisi i̇çin kiraladı
gemini avustralya’da hizmet vermeye başladı

Şirket, bir SOC2 Tip I sınavı geçmiş, müşteri fonlarını ve verilerini korumak için en yüksek güvenlik uyumluluğunu gösteren ilk kripto değişim şirketidir. Bununla birlikte Gemini’nin Avustralya’da varlığını sürdürmesi bekleniyor.

Avustralya’da kripto borsaları halihazırda hizmet veriyor ve Gemini’nin ücretleri, kullanıcılarla iyi ilişki kuramayan çoğu Avustralya borsalarından daha yüksek görünmekt. İşlem ücreti %0,5 civarında. Dağıtım ücreti ile %1,49’u buluyor. Bu, %0.1 ile %1 arasında değişen Avustralya kripto borsaları Coinjar ve CoinSpot ücretleri ile karşılaştırıldığında daha yüksek.

Şirket ayrıca ABD, İngiltere, Güney Kore, Hong Kong, Kanada, Singapur ve Porto Riko’da 49 eyalette hizmet veriyor. 2014 yılında kurulan şirket, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı tarafından denetlenmekte.

Gemini kurucuları kısa süre önce Facebook’un Libra projesine katılmaya açık olduklarını açıklamılardı. Cameron Winklevoss, Libra’nın dijital para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesinde önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

Kaynak: Cryptoiq

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu