Gemini 5 Eski Coinbase Mühendisini Yeni Chicago Ofisi İçin Kiraladı

0

Kripto borsası Gemini gelişmekte olan kurumsal kripto pazarına yeni bir adım atmanın bir parçası olarak Chicago ofisi açıyor. Borsa Perşembe günü yaptığı duyuruda, bu çalışmanın bir parçası olarak bir grup Coinbase mühendisinin işe alındığını söyledi.

Gemini’nin Chicago’daki mühendislik ekibini oluşturacak olan yeni çalışanlar, profesyonel ticaret platformları ve velayet çözümü de dahil olmak üzere borsadaki ana ürünleri desteklemeye odaklanacak. Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su Tyler Winklevoss, yeni mühendislik ekibinin “motorları ve pazarları eşleştirme konusunda derin bir uzmanlığa sahip olduğunu” söyledi.

“Önceliklerimiz buna odaklanacak ve halihazırda var olan borsa ve alım satım hizmetlerimiz için temel platformun oluşturulması. Değişimi düşündüğümüz zaman, güvenilirlik, hız, sağlamlık ve aynı zamanda ürün tekliflerini ilk planda ele alıyoruz. Hedeflediğimiz şey konusunda size verebileceğim net bir bitiş tarihine sahip değiliz, ancak geliştirmeye devam ediyoruz.”

Gemini 5 Eski Coinbase Mühendisini Yen Chicago Ofisi İçin Kiraladı
gemini 5 eski coinbase mühendisini yen chicago ofisi i̇çin kiraladı

Genişleme Planları

Gemini şu anda beş kripto para (Bitcoin, Bitcoin cash, ether, zcash ve Litecoin) listeleyen bir borsa olsa da, Winklevoss, şirketin platformdaki sipariş türlerinin sayısını ve “insanların ticaret yapma yollarını arttırmak istediğini” söyledi. Borsada şimdi yeni açılan Chicago şubesinin yanı sıra Portland, Oregon ve New York’ta yaklaşık 200 çalışanı bulunuyor. Winklevoss yaptığı açıklamada Gemini’nin “kurumsal düzeyde bir platform oluşturmaya ilk günden” odaklandığını söyledi.

“Biz sürekli olarak amaçlarımızı gerçekleştirmemize yardımcı olacak yeteneklere yatırım yapıyoruz. Dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri olan Chicago, bizim için doğal bir yer. Yatırımcılarımız arasında güvenilir insanların olması ve kripto para birimi işlem platformlara ilgi göstermeye devam etmeleri bizim genişlememiz için en önemli faktörlerden. Bu işi yaptığımız için gerçekten gurur duyuyoruz ve duymaya devam edeceğiz” dedi.

Libra’nın ortaklarının duyduğu endişe hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coindesk

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.