Geçen Ay NEO’da Neler Oldu

Kasım ayının ilk haftası sona ererken kripto para piyasası karışık sinyaller vermeye devam ediyor.

Bitcoin geçtiğimiz ay içerisinde son yıllardaki en düşük volatilite seviyesini gördü ancak BTC fiyatı oldukça durağandı. Haberimizi hazırladığımız sırada BTC 6350 dolara yakın bir değerden işlem görüyor. Bitcoin’in son zamanlardaki hareketi birçok yatırımcının altcoin’lere yönelmesine sebep oldu. Bu altcoin’lerden bir tanesi de ’ydu. Çin’in Ethereum’u olarak anılan , akıllı ekonomi platformu ve Blockchain’ler arası işlemleri gerçekleştirebilmesiyle tanınıyor.

2018 Ekim ayı NEO için önemli bir ay oldu ve proje 2 yaşına girdi. Bununla birlikte büyük bir telekom hizmet sağlayıcısı KPN platformun son seçiminde node olarak seçildi. Yeni node’lar oluşturarak NEO’nun merkezsiz hale getirilmesi planlanıyor. Dahan önce de CoZ ve Swisscom node’lar arasına katılmıştı. NEO’nun 2019 içerisinde tamamen demokratik bir biçime gelecek şekilde seçim sistemini değiştirmesi bekleniyor. NEO node’larını buradan görebilirsiniz.

Ekim ayı raporunda NEO platformun küresel olarak yaygınlaştığını belirtti. Japonya merkezli NEO geliştiricileri Keymakers, Japonca konuşan geliştiriciler için oldukça iyi açılımlar yaptı. Ayrıca AmazonNeo adında yeni bir organizasyon kuruldu ve organizasyonun hedefi NEO’yu Latin Amerika’da geliştirmek olarak belirlendi.

NEO Ekim ayı içerisinden tasarım yarışması düzenledi, yaklaşık 30 ülkeden 100 tasarımcı yarışmaya katıldı. NEO tabanlı projelerin sergilendiği yarışma 22 Ekim’de sona erdi. NEO aynı zamanda NEOContract’ın depolama kapasitesini artırdı. Sosyal medya üzerinden NEO’ya karşı ilgi arttı. NEO blog’u 317 bine ulaşırken, Twitter ve Facebook hesaplarını yaklaşık 30 bin yeni kullanıcı takip etmeye başladı. Ayrıca NEO’nun Reddit’te 100 bin takipçiyi geçtiği görülüyor.

Kaynak: Investinblockchain

Bir önceki yazımız olan SEC Neden Bir Çok ICO Kapattı başlıklı makalemizde SEC Neden Bir Çok ICO Kapattı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın