Flaş Gelişme : Bitcoin’de Hashrate İkiye Katlandı !

Bitcoin hashratei pazartesi günü % 44 düşüş sergilemişti. Bunun sonrasında fiyatlarda da ciddi düşüşler yaşandı.Ancak birkaç gün ardından hashrate devasa tek yükseliş sergiledi ve ikiye katlandı.

Hashrate Düşmesi

Coin Dance data seyretme kaynağından elde ettikleri verilere göre, 23 Eylül’de hashrate saniyede 104 kentilyon düzeyinden saniyede 57 kentilyona kadar düşüş gerçekleşti. Ancak bu vaziyet defa uzun sürmedi ve derhal tersine döndü.

Elde edilen bilgilere göre hashrate 24 Eylül’de iki katına çıkarak tam anlamıyla saniyede 114 kentilyona kadar ulaştı.
Geçtiğimiz zamanlarda hashrate’in vardığı saniyede 121 kentilyon düzeyi bildiğiniz üzere bütün vakitler rekoruydu.
114 ise bütün vakitler rekoruna epey yakın tek rakam…

Bitcoin'de Hashrate İkiye Katlandı !

Bitcoin’de Hashrate İkiye Katlandı !

Piyasadaki kimi adlar hashrate’in ani düşüşüyle kaygı duyduklarını dile getirdi. Hashrate fazla zaman madencilerin Bitcoin ekosistemine bağlılığı olarak yorumlandı.Dolayısıyla hashrate’teki bu düşüş ani tek alarm vaziyet oluşturdu.Bu kaygılar sonrası gün öncü kripto para biriminde yaşanan %15 düşüşle de birleşince piyasada tek panik havası oldu. Dolayısıyla analistler henüz devasa düşüşlerin yaşanabileceğini dile getirmeye başladı.

Bitcoin ve Geleceği 

Bunların yanı sıra yöntem kaynaklar ardından gerçekleştirdikleri izahlar ile elde ettikleri hashrate çizelgelerinin gerçekte Bitcoin’de bulunan malumat prosedür kuvveti ile ilgili oldukça az düşünce verildiğini ifade ettiler.

Blok sürelerinde meydana çıkan yavaşlıklar gibi etkenler neticeleri orantısız şeklinde etkileyebilir ve bu da bu hafta yaşanan ani düşüşler gibi neticelere neden olabilir.Ancak uzman analistlere açıklamalarına göre en yeni istatistikler güvenilirse Bitcoin hashrate bütün zamanların en yüksek seviyelerinden yukarıya doğru çıkması muhtemeldir.

Bir önceki yazımız olan Sportsbet.io ve Watford Bitcoin Bilincini Arttırıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok

Cevap bırakın