Flaş Gelişme: Binance Türk Lirası Desteğini Aktif Etti

Dünyanın ençok hacme sahip kripto para borsalarından biri olan , tüm yatırımcıların beklediği  ile alımını aktif etti.

Geçen aylarda başta  Rusya, Kazakistan, Ukrayna ülkelerinde  kendi ulusal paralarını  listeleyerek bir alternatif yaratan Binance, en sonunda yatırımcılarını yaptığı son duyuru ile mutlu etti . Yatırımcılar Bitcoin (BTC), Ether (ETH), ve XRP  paritelerinde  Türk Lirası kullanabilecek.

Binance CEO’su olan Changpeng Zhao geçen hafta Çarşamba günü yaptığı açıklamalarda 180 parayı listeleyeceklerini duyurdu. Ayrıca bu gelişmenin yaşanması Türkiye piyasasına güveninin olduğu bir harekettir.

Binance Türk Lirası işlemleri için Papara’yı tercih etti

Binance’in bu işlemi  hangi platform üzerinden yapacağı merak edilen bir soruydu , binance  platform olarak Papara seçti. Papara ile ortaklık imzalayan kripto para borsası Binance, TL desteği verecek.

Bu gelişmenin yaşanması fee oranlarında yatırımcının cebinde daha az para çıkmasını sağlayacaktır.Yerli kripto para borsalarını ciddi oranda sıkıntıya sokacak bu gelişme belki bir nevze kendilerine çeki düzen vermelerini sağlar. Yüksek fee oranları,sürekli erişim sorunları yatırımcıları bıktırma noktasına getirmişti.

 

Bir önceki yazımız olan Morgan Creek Capital CEO'su : Amazon Hisselerini Satıp Bitcoin Alın! başlıklı makalemizde Morgan Creek Capital hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın