] }
Coin Haberleri

Flaş Gelişme: Bayebit Kripto Para Borsası Hacklendi !

Yerel  kripto para borsalarından biri olan Bayebit bundan birkaç gün önce saldırıya uğradığını ve bu saldırı sonucunda bazı borsa kullanıcılarının paralarının çalındığını açıklamış bulunmaktadır.

Bayebit tarafından yapılan açıklamada 10 Ağustos tarihinde saat 13:00 sularında borsaya “kötü niyetli kişiler veya kişilerce” saldırı düzenlendi ve borsa hacklendi. Bayebit bu saldırı esnasında bir çok kripto para çalındığı ve maddi kayıpların olduğunu belirtmiştir.

Kaynak: Bayebit

Kripto para borsası Bayebit konu hakkında yaptığı açıklamada bu saldırıda parası çalınan kullanıcıların hiçbiri mağdur edilmemiştir ve Bayebit bu kullanıcıların tüm mal varlıklarını karşıladı.”

Kullanıcılara Duyuru

Bayebit yaşanan bu saldırı sonrasında borsacılık faaliyetlerine son vereceğini açıkladı. ve Bayebit kullanıcılarıyla borsa hakkında önemli kararları aldığını duyurdu.

Bu karar alım-satım işlemlerini durdurduğunu açıklayan borsa yönetimi, Bayebit yöneticilerinin platformdaki kripto para/itibari para fonlarını 17 Ağustos tarihine kadar çekebileceklerini söylüyor. Borsanın konu hakkındaki açıklaması şu şekilde:

“Siz değerli üyelerimizin güvenliği için coin/TL çekim talimatları detaylı kontrollerden sonra onaylanacağından gecikmeler yaşanabilir.”

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.