Flamingo Coin Nedir Flamingo Coin Yorum ve Grafiği

0

Giderek büyümekte ve gelişmekte olan kripto teknolojisi ve piyasası ile her geçen gün daha da fazla yeni platform ve Coin’ leri duymaktayız. Son çıkan Coin’ lerden biri olan Flamingo Coin hem adının farklı olması hem de vaat ettiği imkanlardan dolayı oldukça fazla kripto yatırımcısının dikkatini çekmeyi başardı.

Peki, Flamingo Coin nedir; Flamingo Coin geleceği var mı? Merak edilen her şeyi detaylıca açıkladık.

Flamingo Coin Nedir?

Neo blok zincir sistemi ile geliştirilen Flamingo, belli bir merkeze bağlı olmayan DeFİ protokolüne bağlı olarak çalışan kripto platformudur. Poly Network ile ortak olarak çalışan platform kendi sistemi içerisinde kendisi gibi DeFi protokolü ile işleyen tüm sistemleri yapısında barındırmaktadır. Bunları yazacak olursak;

 • Wrapper olarak adlandırılan ve kullanıcıların blok zincirler arasında yaptıkları işlemlerde hamle yapabilmesini sağlayan geçit
 • Blok zincirlerinde yapılan işlemlerin arka planında çalışan ve yatırımcıların özellikle kullandığı likidite havuzları
 • Blok zincire dayalı kripto varlıkların tutulmasını sağlayan dijital kasa
 • Sözleşme platformu
 • DeFİ platformlarının bağlandığı ve yönetildiği DAO topluluğu

Flamingo platformunun tam olarak kullanıcıların hizmetine sunulması için geçmesi gereken bazı aşamalar planlanıp bunlar geliştiricileri tarafından yayınlanmıştı. Yayınlanan bildiriye göre platform aşağıdaki tarihlere uygun olarak tamamlanması planlanmaktaydı;

 • BTC, ETH gibi Coin’ lerin Wrapper yapılabilmesi 23 Eylül 2020
 • Swap, LP hisse işlemleri 30 Eylül 2020
 • Kasaların oluşturulması ve stabil Coin’ lerin tutulumu 28 Ekim 2020
 • PERP olarak adlandırılan akıllı sözleşmeler 25 Kasım 2020
 • DAO ise 23 Aralık 2020

FLM Coin Kurucuları

Platformun ana kurucusu olan kişi aslında kripto piyasasında oldukça tanındık bir isim olan Da Hongfei’ dir. Bilindiği gibi Da Hongfei, Neo ve Onchain platformunun kurucu ortaklarından bir tanesi olan Çinli araştırmacıdır.

Özellikle Neo blok zincir ağı ETH gibi kapsamlı ağ sistemlerinin en büyük rakiplerinden bir tanesidir. Böyle büyük bir ağ sisteminde kurucu olarak bulunan Hongfei, yeni projesi olan Flamingo ile kullanıcıları oldukça heyecanlandırdı.

Da Hongfei’ nin eğitim ve araştırma geçmişine bakıldığında ise kendisinin South China University of Technology’ den mezun olduğu görülmektedir. Ayrıca kendisinin kripto alanında yapmış olduğu araştırma ve çalışmalar sonucu blok zincir teknolojisine hakim olduğu görülmektedir.

FLM Coin Avantajları

Platform aslında DeFİ protokolü ile geliştirilen sistemlerin bir arada kullanılabilmesini ve NEO platformunun da bu bir arada toplanmasına imkan sağlamaktadır. Genel olarak sahip olduğu avantajlardan bahsedersek;

 • NEO platformunu kendisi gibi belli bir merkeze bağlı olamayan diğer uygulama sistemleri ile bir araya getirerek onları ortak olarak kullanılabilmesini sağlayan ana platform olarak çalışmaktadır.
 • Kripto sistemlerde 2019 yılından bu yana yoğun bir şekilde kullanımı tercih edilen merkeze bağlı olmadan yönetilen platformlar, gün geçtikçe daha da tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri bu tür alt yapı ile yürütülen sistemlerde kullanıcılar yatırımlarını daha güvenilir ve özgür şekilde yapabilmektedir.

Bunun yanında bu merkeziyetsiz platformların finans aracı olarak kullanımı diğerlerine nazaran çok daha avantajlarıdır. Flamingo’ da bu alt yapıya sahip olan platformları tek bir ağ üzerinde toplamayı başarmaktadır.

 • 2019 yılından bu yana DeFİ platformlarına yönelik olarak kilitlenen kripto varlıkların değeri 2020 yılı içerisinde 4 milyar dolardan fazla etmiştir.
 • Platform kullanıcılarına DeFİ sistemlerinin vermiş olduğu bütün imkanları sağlarken onlara kolay kredi gibi sağlamaktadır.
 • Esas kurulma amacı olan ve kullanıcılara sağladığı ana avantaj ise NEO platform ağ sistemini, diğer DeFİ platformları ile aynı sistem üzerinde toplayarak, kullanıcıların tek bir platform üzerinden hepsinden yararlanabilmesidir.
 • Neo sisteminin kesintisiz ve tam olarak çalışabilmesini sağlamak için gerekli olan bütün akıllı sözleşmeler, kasa gibi donanımların geliştirilmiş olmasıdır.

Flamingo Coin Güvenilir Mi? Flamingo Coin Geleceği

Flamingo Coin geleceği ve güvenilirliği birçok kişi tarafından sorgulanan konulardan bir tanesidir. Bu Coin platformu NEO ile ortak olarak çalışan bir sisteme sahip olduğundan ağ sisteminin alt yapısı NEP-5’ tir.

Bilindiği gibi Neo platformu ETH ağ sisteminin alt yapısı ile ve blok zincir teknolojisine rakip gösterilmektedir. Bu kadar gelişmiş sistem ve alt yapıya sahip olması bu Coin’ e olan güveni de artırmaktadır.

Bunun yanında aynı şekilde blok zincir teknolojisi de Neo ile uyumlu şekilde tasarlanmıştır. Bu platformda bulunan SHA-256 ve RIPEMD-60 iki hush teknolojisi güvenilirliğini daha da artıran faktörlerden bir tanesi olmaktadır.

Flamingo Coin Yorum ve Flamingo Coin Fiyat

Flamingo Coin yorum olarak kısaca değinecek olursak 28.04.2021 tarihinde Saat 02.572 de Flamingo Coin fiyat $0.7853 olup son 24 saat içerisinde yaklaşık olarak %6 oranında artış yaşamıştır. Bu Coin’ in 24 saatlik hacmi ise %30 oranında azalmış olup $41,032,474’ dir. Toplam arzı 150.000.000 olan Coin’ in arzı da 150.000.000’ dir.

Flamingo (FLM) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

 

flamingo coin

Flamningo Coin Nereden Alınır?

11 borsada listelenen Coin’ i en sık kullanılan Binance borsası aracılığı ile satın alabilirsiniz. Bunun için Binance’ a kayıt olmalı ve ardından borsa hesabınıza banka hesaplarınız aracılığıyla itibari para gönderimi yapmalısınız.

Daha sonra bu borsadan FLM/USDT, FLM/BTC ya da FLM/BUSD pariteleri üzerinden FLM Coin satın al işlemi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.