FinTech Anlaşması İmzalamak İçin Dubai ve Avustralya Bir Araya Geldi

Avustralya ve ’nin menkul kıymetleri ve finansal düzenleyicileri sırasıyla birbirlerinin pazarlarında finansal teknolojileri () işbirliği yapmak ve teşvik etmek için karşılıklı fayda sağlayan bir sözleşme imzalamışlardır.

Dün şartları belirleyen Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA) ve Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) ortaklaşa FinTech yeniliği için ortak bir çerçeve üzerinde çalışacaklar. Özellikle, düzenleyici çerçeve, sektördeki yeni şirketlerin ve işletmelerin mevzuata uygunluk için yetkililer tarafından desteklenen birbirlerinin pazarlarına girme yükünü azaltacaktır. ‘Bu, DIFSA ile çalışmak isteyen Avustralyalı fintech işletmelerini DFSA ile etkileşim kurmak için basit bir yol ile sağlıyor, tersi ise’ ASIC’in duyurusundan bir alıntı okuyuyor .

DFSA genel müdürü Ian Johnston ekledi :

Sözleşme, düzenleyici meslektaşlarımızla güçlü iletişim kanalları sağlamaya olan bağlılığımızın altını çizmekte ve FinTech inovasyonundaki son gelişmeleri destekleyen bir düzenleyici çerçeve oluşturmaktadır.

Sözleşmenin şartları aynı zamanda iki makamın birbirlerinin pazarlarındaki yenilikçi FinTech gelişmeleri hakkında bilgi paylaşmalarını şart koşuyor. ASIC’in belirttiği belirli bir odak alanı düzenleyiciler arasında ortaya çıkması beklenen deneme teknolojisidir (RegTech).

ASIC Komiseri John Price anlaşmanın imzalanması üzerine “Regtech giderek daha da önem kazanmaktadır – bu ikili işbirliğimizde hem düzenleyiciler hem de işletmeler için fayda sağlayacak yeni bir sınırdır” dedi.

DFSA, yabancı şirketlerin yerel bir ortağa ihtiyaç duymadan Dubai’de% 100 sahiplik yapmasına izin veren, genişleyen geniş bir finansal serbest bölge bölgesi olan Dubai Uluslararası Finans Merkezi’ni (DIFC) düzenliyor. Bu yılın başında, yetkili , FinTech sektörünü kucaklamak için endüstri kuruluşlarını ve şirketleri gerekmedikçe düzenlemeyeceğini belirten yaklaşımını ortaya koydu. Bu amaçla yetkili, 6 ila 12 aylık dönemler arasında yenilikçi ürün ve hizmetlerin test edilmesini sağlayan özel yeni bir FinTech lisansı ile sektör incelemesini azalttı .

kaynak:coindesk

Bir önceki yazımız olan Blockstarter, ICO için daha iyi bir Altyapı Oluşturmaya Hazırlanıyor başlıklı makalemizde analiz, ve Blockstarter hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply