] }
Coin Haberleri

FBI ,Kripto Para Sektörü İle İlgileniyor

Bitcoin on yıldan fazla bir süredir mevcut olsa da, ABD henüz kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve hakkında karar vermedi. Yalnız değiller, yatırımcıları aynı anda koruyabilen ve inovasyonu boğmadan sahtekarlığı önleyebilecek doğru yasalar oluşturmaya çalışan birçok ülke de var.

İlk madeni para teklifleri (ICO’lar) hakkındaki en büyük endişelerden biri , ekiplerin abartılı ortaklıklar yapmış olmaları veya bir çıkış sahtekarlığı almaları nedeniyle çok büyük miktarda değer kaybetmiş birçok dijital belirteçlerin olmasıdır . Gelen bir röportajda , Federal Araştırma Bürosu (FBI) ICO uzay üzerindeki düşüncelerini açıklık getirdi.

FBI, birçok yatırımcının kripto para birimi şemalarına kurban gittiğini belirtti , ancak bireyleri kripto para birimi projeleri ve şirketleri konusunda mümkün olduğunca özen göstermeye çağırdı.

Çalışanlarının uzayda usta olduklarını ve sürekli aldatmacalar belirlemeye çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, bu dolandırıcılıkların tespit edilmesi ve sorumlu tutulmaları için Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ve ABD Ticaret Gelecek Ticaret Komisyonu (CFTC) ile yakın bir şekilde çalışmaktadırlar .

FBI, yatırımcıları bu projelere olabildiğince bakmaya çağırdı ve yatırımcıların kripto para birimi piyasalarının ne kadar değişken olduğunu anlamalarını ve kabul etmeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca, her bir yatırımcının bir ICO’nun nerede olduğunu anlaması gerektiğini, çünkü yerel yasalar ve yönetmeliklerin projeye daha fazla ışık tutmasına ve bunun ne kadar meşru olduğuna yardımcı olabileceğini açıkladı. FBI ayrıca fiziksel bir konumun belirlenmesi gerektiğini ve “tamamen internet tabanlı” ICO’ların “temkinli” olması gerektiğini belirtti.

Yeni stratejiler

FBI, dolandırıcılığın kripto para birimi sektöründe yaygın olduğunu ve bunun sonucu olarak ekonomik etkiyi inkar edemediğini kabul etti. FBI, yatırımcılara bu dolandırıcılıkların nasıl önlenebileceği konusunda daha fazla bilgi sağlamanın, kripto para birimi dolandırıcılığı sahtekarlığı ile mücadelede daha faydalı bir taktik olabileceğini kanıtlıyor gibi görünüyordu.

Tabii ki, ajans uzayda daha az dolandırıcılık kurbanı olmasını sağlamak için ICO alanını izlemeye devam edecek. Ancak şunu vurguladılar:

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.