Facebook’un Kripto Para Birimi Libra Nedir ?

’un Kripto Para Birimi Libra Nedir?

Mark Zuckerberg’in kurucusu olduğu sosyal medya devi Facebook, kendi kripto para birimi Libra için çalışmalara başladı. Yeni kripto para birimi Libra yatırımcılar tarafından araştırılmaya başladı. Facebook’un kendisine ait yeni kripto para birimini artık kısa süre içinde piyasalara sürmesi bekleniyor. Şu ana dek gizli olarak yürütülen Libra projesinin detayları yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Facebook’un en büyük projesi olarak konumlandırılan Libra projesi, Facebook’a yeni bir girişim ve yeni gelir kaynakları katacak. Kripto para piyasaları da Facebook’un kripto para birimi Libra ile ilgili haberlerin ardından hareketlendi. Kripto para birimi piyasalarında işlem hacmi 255 milyar dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Facebook’un Kripto Para Birimi Libra Nedir?

Facebook’un Kripto Para Birimi Libra Nedir?

Kripto Para Birimi Libra Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook, kendi para birimi Libra için henüz bir tarih açıklamadı ancak Libra’nın adı dahi yetti denilebilir. Libra para birimiyle ilgili söylentilerin çıkmasıyla birlikte 250 milyar dolarlık kripto para işlem hacmi bir anda tekrar 255 milyar dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Ayrıca Facebook’un yeni kripto para biriminin destekçileri de bir bir ortaya çıktı. Buna göre dev ödeme sağlayıcıları VISA ile MasterCard blockchain merkezli B2B Connect platformunu, Libra’yı desteklemek amacıyla piyasaya sürdü.

Facebook’un kripto para birimi Libra adını duyurur duyurmaz, ’de 0,26’lık artış yaşanırken Litecoin’de 0,58’lik artışla trendi takip etti.

Sosyal Medya Devi Facebook Yeni Kripto Parası İçin UBER, Mastercard, ve VISA’dan Destek Alıyor adlı  haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Holochain Nedir? Holochain İle Zengin Olmak başlıklı makalemizde Holochain ile zengin olmak, Holochain nedir ve Holochain sistemi nasıl çalışıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın