Facebook’tan David Marcus Libra (LBR) Hakkındaki Sorulara Yanıt Verdi

18 Haziran’da, Facebook, adında yeni kripto para birimini duyurdu. Ayrıca, yan kuruluşlarından bir tanesinin “Libra kaydetmenize, göndermenize ve harcamanıza” izin verecek bir cüzdan olan Calibra olarak adlandırdığını belirtti.

Libra (LBR), Libra Blok Zinciri üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir ve basit bir akıllı telefon ve internet bağlantısı olan herkes kullanabilir. Amaç tüm dünyada kullanılabilir olmasını sağlamaktır.

Neden Marcus Libra İle İlgili Bazı Soruları Cevaplamaya Karar Verdi?

Bunun cevabı, bazı yanlış anlaşılmalar olduğu ve Facebook’un “herkesin bilgili ve güncel kalması için bir diyalog sürdürmeye” devam edilmesinin istenmesi. Aynı zamanda Libra projesinin ana sözcüsü gibi görünse de, herkese “Facebook’un bağlı kuruluşu Calibra aracılığıyla Facebook’un Libra birliğini oluşturmak için bir araya gelen ilk 28 Kurucu Üyeden sadece biri olduğunu” hatırlatmak istiyor.

Facebook'tan David Marcus Libra (LBR) Hakkındaki Sorulara Yanıt Verdi

Facebook’tan Libra (LBR) Hakkındaki Sorulara Yanıt Verdi

Marcus’un Cevaplarından Anahtar Kısımlar

Bugün erken saatlerde Facebook hesabından yapılan bir paylaşımda Marcus, 18 Haziran’dan bu yana karşılaştığı en yaygın soruların bazılarına cevap verdi.

  • Libra Blockchain “kesinlikle açık olacak şekilde tasarlanmış olsa da Bitcoin’in söylediği kadar açık değil”
  • Şu anda Libra Birliği için bir tüzüğün bulunmamasının nedeni, Facebook’un “tek taraflı” bir tane oluşturmak istemediği ve bunun yerine “her ilk kurucu üyenin yönetim kurallarını belirleme ve bir Genel Direktör seçme zorluğu içerisinde yer almasını” istemediğidir.
  • Her ne kadar bazı insanlar Libra’nın finansal kesime yardımcı olabileceğine inanmasalar da, mevcut finansal hizmetler ile ilgili temel sorunun “bakiyeniz belirli bir eşiğin altına düşerse, sizden ücret alınacağı” şeklinde tasarlandığını düşünüyorlar. 40 $ ‘lık akıllı telefona ve bağlantıya sahip olan herkes, varlıklarını güvenli bir şekilde koruma, dünya ekonomisine erişme, çok daha düşük bir maliyetle işlem yapma ve zaman içinde tüm finansal hizmetlere erişme becerisine sahip olacak.
  • “Libra, kara para aklama, terörizmin finansmanı ve mevcut mali sisteme yardım etmesini sağlamak için merkez bankaları ve yasa koyucular ile iş birliğine yapılmasında kararlıdır. Libra Birliği bu kilit konularla ilgili tüm ilgili paydaşlarla proaktif ve açık bir şekilde çalışmaya devam edecektir.
  • Peki ya Facebook’ta kamuoyunun güven eksikliği? Marcus, Facebook ağı, para birimini veya rezervi desteklemeyeceği için bunun büyük bir endişe yaratmaması gerektiğini ve Facebook’un Libra Birliği’nin yüzlerce üyesinden sadece biri olduğunu hatırlattı.

Bitcoin’İn patlama yapması hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Cryptoglobe

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'in 2019 Yılında Fırlamasının 3 Nedeni başlıklı makalemizde bitcoin, Bitcoin kaç para ve bitcoin ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın