Facebook Yeni Kripto Parası İçin Görüşmeleri Sürdürüyor

Büyük bir gizlilik içinde için şirketlerle görüşmeye devam ediyor. Bu şirketler arasında en son görüşülenler ise Visa ve MasterCard. Bununla birlikte sosyal medya platformunun yeni kripto parasının hangi alanlarda ve ne şekilde kullanılacağı da yavaş yavaş sızmaya başladı.

Facebook yeni kripto parası için çeşitli yöntemler geliştirmeyi hedefliyor. Şirketin kazanmasının yanında ziyaretçilerin de bu kripto parayı kazanabilmelerine olanak sağlamak için çeşitli yöntemler konuşulmakta. Bu yöntemlerden bir tanesi de Facebook’ta gezerken reklam görüntüleyen kişilere ödül olarak bu kripto paranın verilmesi. Bununla birlikte üçüncü parti uygulamalar üzerinde dolaşırken Facebook’a yönlendirilen kullanıcılar da bu yeni kripto parayı kazanma şansını yakalayabilecekler. Gizlilik içinde yürütülen tüm bu çalışmalar geçtiğimiz günlerde düzenlenen F8 konferansında Mark Zuckerberg tarafından az da olsa ipucu şeklinde açıklanmıştı.

Facebook Yeni Kripto Parası İçin Finans Şirketleriyle Görüşüyor

Facebook Yeni Kripto Parası İçin Finans Şirketleriyle Görüşüyor

Çalışmalar Gizli Yürütülüyor

Facebook yeni kripto parası için yaklaşık olarak 1 yıldır hummalı bir çalışma içerisinde. Projede şu anda 50’ye yakın personel görev yapıyor ve bu personeller işlerinin gizli olması yüzünden diğer Facebook çalışanlarından ayrı bir yerde çalışmalarını sürdürüyorlar. Facebook’un üzerinde çalıştığı kripto para eğer başarıya ulaşırsa sadece kendisi için bir kazanç değil, diğer kripto paraların dünyada benimsenmesi için de önemli bir adım atmış olacak. Bilindiği gibi Facebook ses getirmeyen pek çok uygulamayı satın alıp onları popüler bile hale getirmesiyle tanınıyor. Aynı durumu kripto paralar için de gerçekleştirebilir.

Messenger, Instagram ve Whatsapp Birleşiyor

F8 konferansında konuşan Messenger Ürün Sorumlusu Asha Sharma, kısa bir süre içerisinde Messenger, Instagram ve Whatsapp’ın tek bir uygulama adı altında toplanacağını söyledi. Bu birleştirmenin sebebi de piyasaya çıkacak olan kripto paranın kullanımının daha kolay ve komplike bir hale gelmesini amaçlamak.

Bitcoin’in 2019’un rekorunu kırmasıyla ilgili olarak yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Blockchain Ağını Geliştiriyor başlıklı makalemizde bitcoin, kriptopara ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın