Facebook Video Summit 2019 Düzenledi

Facebook, Paris’de videolarla ilgili olarak gelecekte nasıl bir yol izleyeceklerine dair konuların konuşulduğu bir zirve düzenledi. (Facebook Video Zirvesi) dünyanın pek çok yerinden teknoloji habercilerini bir araya getirdi.

En Yakın Yenilik 2021 Yılında

Facebook Video Summit 2019 ‘da yapılan oturumlarda Facebook’un üzerinde çalıştığı yeniliklerin en iyi ihtimalle 2021 yılında hizmete alınacağı konuşulurken, önemli istatistiklere de yer verildi. 2021 yılında kullanılan tüm veri trafiğinin % 78’inin videolar olacağı belirtilirken şu an halihazırda Instagram’ın Story kısmında paylaşılan görüntülerin % 50’lik kısmının da videolardan oluştuğu belirtildi.

Creator Studio Geliştirilmeye Devam Edecek

Facebook kullanıcılarının sıklıkla faydalandıkları Creator Studio‘ya 2021 yılına kadar pek çok yeni özellik eklenecek. Eklenen içeriklerin yanı sıra içerikle ilgili verilerin de görüntülenmesi sağlanacak. Böylelikle kullanıcılar içeriklerinin nasıl bir dağılım gösterdiği hakkında da bilgi sahibi olacaklar. Bu aynı zamanda içeriklerin doğru kişilere ulaşması için de optimize edilmesine olanak sağlayan bir özellik olacak. Bununla birlikte Facebook üzerinden canlı yayın yapan yayıncıların da bu yayınlar üzerinden para kazanmalarını sağlayacak çalışmalar devam ediyor. Bu özellik hayata geçirildiği taktirde Facebook, Twitch’in en büyük rakibi konumuna gelecek.

Bir önceki yazımız olan Sadece 2 Dolara iPhone 11 Sahibi Olun başlıklı makalemizde iPhone 11 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın