Facebook ve Instagram Sahte Libra Hesaplarıyla Sorun Yaşıyor

Facebook, Kripto projesi olan Libra’nın kabul görmesi için çalışırken, Facebook’un kendisi de dahil olmak üzere dalgası online hale geldi. The Washington Post tarafından 22 Temmuz’da yayınlanan bir habere göre, yaklaşık bir düzine sahte Libra sayfası Facebook ve sosyal fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da ortaya çıkarak çok tartışılan bu dijital para birimi için resmi hesaplar gibi hareket ediyorlar.

Facebook Washington Post’un Haberi Sonrası Sahte Sayfaları Kaldırdı

Belirtildiği gibi, sahte Facebook ve Instagram hesaplarının bir kısmı 22 Temmuz’da ancak The Washington Post’un Facebook’a bildirmesi sonrasında yayından kaldırıldı. Calibra İletişim Müdürü Elka Looks’un, Facebook’un, politikalarını ihlal eden reklamları ve sayfaları gördükleri anda sildiklerini bildirdi.

Haberde, bu hesaplarda henüz piyasaya sürülmemiş Libra coinlerinin indirimli satışına katılma teklifinde bulunulduğu, Facebook logosu, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg veya Libra’nın resmi pazarlama materyallerinin fotoğraflarının yer aldığı bildirildi. Libra’nın sahte örneklerinden biri, Libra logosunu resmi web sitesi Libra.org’dan kopyalayan ve kullanıcılara bir hesap oluşturarak Bitcoin (BTC) gibi büyük kripto para birimleri ile Libra’ya yatırım yapmalarını sağlayan Buylibracoins.com web sitesidir. Web sitesinin Instagram sayfasının kaldırıldığı iddia edilmekle birlikte, web sitesi haber hazırlandığı sırada hala aktifti.

Facebook ve Instagram Sahte Libra Hesaplarıyla Sorun Yaşıyor

Facebook ve Instagram Sahte Libra Hesaplarıyla Sorun Yaşıyor

Sahte Reklamlar Facebook ve Libra’ya Olan Güveni Baltalıyor

Cornell Üniversitesi’nde ekonomi profesörü olan Eswar Prasad, Facebook’un kendi kripto para birimi projesine olan güvene zarar verebilecek bir platform olarak kullanılmasının derin bir ironi olduğuna dikkat çekti. Prasad raporunda şunları söyledi: Güven sorununun Facebook’un küresel kripto para birimini ortaya koyma yolundaki önündeki en büyük engel olduğunu belirtti:

“Facebook’un dünya çapında muazzam bir ağı ve muazzam bir finansmanı var. Ancak Libra’nın bir değişim aracı olarak iyi çalışmasının tek yolu herkesin ona güvenmesidir. Ve şu anki büyük soru şu: Facebook yeterli güveni sağlayabilecek mi?”

Justin Sun’ın Çin’den çıkışının yasaklanması hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Cointelegraph

Bir önceki yazımız olan Justin Sun 'ın Çin'den Çıkışı Yasaklandı mı? başlıklı makalemizde justin sun, Justin Sun'ın Çin'den çıkışı yasaklandı ve tron hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın