Facebook Üzerinden Para Kazanmak İsteyenler İçin Viewpoints

Facebook artık kullanıcıların da para kazanmalarını sağlayabilecek yeni bir uygulama olan Viewpoints uygulamasını piyasaya sürdü. Bu uygulama ile artık isteyenler anket doldurarak para kazanabilecekler.

İnternet üzerinde çok fazla benzeri bulunan bu tarz uygulamalar özellikle ek gelir elde etmek isteyenlerin ilgisini çekiyordu. Bunun farkına varan Facebook artık yeni uygulamayla insanlara para kazandıracak. Elbette uygulamanın çıkmasıyla birlikte Facebook‘un geçmişte başını derde sokan kişisel verileri toplama olayı akıllara geldi. Temelinde kişisel olmasa da bu tarz anketlerle insanların düşünceleri hakkında bilgi sahibi olmak ve Facebook gibi uygulamaları kişilerin ilgi alanlarına göre optimize etmek mümkün oluyor.

Viewpoints uygulaması ile birlikte ne tarz anketlerin yapılacağı henüz bilinmiyor. Ancak anketleri cevaplayanlar anket başına puan kazanacaklar ve belirli bir anket adedini tamamlayanların puanları paraya çevrilerek kişilerin PayPal hesaplarına yatırılacak.

Bu uygulama şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri içinde hizmete açıldı. Ancak ilerleyen zamanlarda tüm dünya tarafından kullanılabilecek. Bununla birlikte PayPal dışında başka ödeme seçenekleri olmadığı taktirde ülkemizde bu uygulamayı kullanmanın pek bir anlamı olmuyor. Ancak yabancı bankalarda hesapları olanlar için bu durum bir engel teşkil etmeyecek.

Yorum Yok

Cevap bırakın