Facebook Libra Ortakları Paranın Geri Çekilmesinden Endişeli

Facebook’un iddialı kripto projesi Libra, küresel düzenleyicilerin ve bazı ortaklarının LBR’yle ilgili şüpheleri yüzünden endişeli. Daha önce, U. Today, ABD ve Avrupalı ​​düzenleyicilerin ile ilgili daha fazla şeffaflık talep ettiklerini ve bununla ilgili daha fazla yasal düzenleme yapılmasında ısrar ettiklerini belirtti. Şimdi ise New York Times, bazı Facebook ortaklarının bile, Facebook’un 2020’de başlatmaya hazırladığı kripto parası Libra ilgili şüphelerini dile getirdiğini bildirdi.

Libra’nın Partnerleri Endişe Duyuyor

Daha önce Facebook, medya aracılığıyla yeni kripto parası Facebook Libra ’yı desteklemeyi, yardım etmeyi ve destekleyecek yatırımlar sunmayı kabul eden yaklaşık 30 yatırımcı ve ortak bulduğunu belirtti. Bunlar arasında PayPal, Uber, Visa, Mastercard ve diğer çeşitli şirketler de var. Ancak, son zamanlarda Avrupalı ​​ve ABD’deki düzenleyiciler, Facebook’tan Libra hakkında daha fazla bilgi istediler. New York Times tarafından bildirildiği gibi, Facebook’un ortaklarından bazıları da şüpheli görünüyor.

Bunlardan yedisi, kripto paranın başlatılma şeklini beğenmemeleri durumunda, geri çekilme şansı veren sosyal medya devi ile bağlayıcı olmayan anlaşmalar imzaladı. Ancak bu yedi şirketin adı açıklanmadı.

Facebook 1.7 Milyar Banka Hesabı Olmayan Kişiyi Hedefliyor

Facebook Libra Ortakları Paranın Geri Çekilmesinden Endişeli

Düzenleyiciler, Facebook’un Ortaklarını Korkutuyor

Bu “yedi cüceler”, sosyal medya devinin düzenleyiciler yüzünden karşılaştıkları zorlukların artması nedeniyle, Facebook’un Pamuk Prenses kripto projesinden ciddi olarak şüphe etmeye başlıyor. Ayrıca, platform birçok gizlilik skandalıyla itibarını da azalttı. Genel olarak kriptonun belirsiz yasal durumu da tartışmayı alevlendiriyor. Fed Reserve Başkanı Jerome H. Powell’ın, Facebook’un yeni projesine, tüketicilerin düzenlemeleri ve korunmasına ilişkin oldukça yüksek beklentiler getirdiği söyleniyor.

Libra henüz piyasaya çıkmamış olmasına rağmen tıpkı tanıtımından önce olduğu gibi hakkında çok fazla spekülasyon yapılmasına olanaklar sağlıyor. Konu ile ilgili olarak insanların akıllarındaki soruların bir süre daha devam etmesi normal görünüyor.

Kaybedenler için Ethereum’a yatırım yapılması hakkında yazdığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Utoday

Bir önceki yazımız olan Analistlere Göre Ethereum Kaybedenler İçin İkinci Bir Şans başlıklı makalemizde Bitcoin mi Ethereum mu?, ethereum ve Ethereum'a yatırım yapılır mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın