Facebook Libra Önümüzdeki Yıl Başlamalı

PayPal’ın başkanı Dan Schulman, ‘nın 2020 yılında başlayacağını onaylarken, Paypal’ın bu yeni projenin bir parçası olduğunu doğruladı. Brezilya Valor gazetesi tarafından yayınlanan bir rapora göre Schulman, Libra teknolojisinin daha fazla insanı kripto para piyasasına dahil etmesine yardımcı olabileceğinden, Libra’nın finansal sistem için istikrarlı ve kapsayıcı bir seçenek olacağına inandığını belirtti.

Schulman yaptığı açıklamada, PayPal’ın düzenleyicilerin taleplerine göre çalışması gerektiğini ve şirketin başkanı olarak devraldıktan sonra uyum ve risk yönetimi için “yüz milyonlarca dolar” harcadığını belirtti ve ekledi:

“Bize Libra hakkında yaklaşıldığında, potansiyel olarak blockchain kullanma fikrinin bankacı olmayanlara hizmet etme misyonumuzu pekiştirmek için bir yol açtığı açıktı.”

Schulman ayrıca şu anda iki milyardan fazla insanın finansal sistemin dışında yaşadığını ve bu rakamın uygun finansal hizmet almayanları içermediğini de sözlerine ekledi. ABD’deki 70 milyon insan, yalnızca gelirlerinin yaklaşık %10’unu ATM’den para çekme, işlem yapma gibi finansal hizmetler için harcarlar.

Libra’yı Stablecoin Olarak Adlandırmayın

Facebook Libra

PayPal yöneticisine göre, geçen yıl Amerikalılar bu şekilde 140 milyar doların üzerinde para harcadılar. Bu, kripto para birimleri kullanmanın, bu hizmetlere harcamak yerine, fonlara ihtiyaç duyanların kendilerini koruduğunu görebileceği anlamına gelir.

Facebook Libra yaklaşık iki milyar kullanıcısına finansal hizmetler sunmak için sosyal ağın ekosisteminde (Facebook, WhatsApp ve Instagram dahil) kullanılabilecek bir kripto para birimi olarak lanse edildi.

PayPal’ın Brezilya ve Meksika genel müdürü Federico Schumacher’in da, Libra’nın kripto para birimlerinin yatırım yerine ödeme yöntemi olarak kullanıldığını görebileceğini söylediği belirtildi.

Başta, bazılarına göre, kripto para birimlerinin amiral gemisi Bitcoin, nakit para gibi bir ödeme yöntemi olarak kullanılması için yaratılırken, diğerleri onu “Altın 2.0” anlamına gelen bir değer deposu olarak görüyorlardı.

Kaynak: Cryptoglobe

Bir önceki yazımız olan Litecoin Yarılanması 24 Saat Uzakta başlıklı makalemizde Litecoin yarılanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın