Facebook Libra Konusunda Terlemeye Devam Ediyor

Facebook’un kripto para birimi projesi Libra ‘nın ABD Kongresi’ni geçmesi için daha yapılacak çok işi var. ABD Mali Hizmetler Komitesi’nin başkanı Maxine Waters‘a göre, Libra Birliği haftasonu boyunca İsviçre hükümet yetkilileriyle yaptığı toplantıda endişelerini dile getirmedi.

Endişeler Sürüyor mu?

Waters açıklamasında, Komitenin Libra kripto para birimi projesini incelemesinin devam edeceğini belirtti. Ayrıca Big Tech‘in “alternatif bir küresel para birimi” geliştirmesine izin verilip verilmemesinde de tereddüt ettiğini belirtti.

“İsviçreli hükümet yetkililerinin bizimle görüşmek için harcadığı zamanı takdir etmeme rağmen, büyük bir teknoloji şirketinin özel olarak kontrol edilen, alternatif bir küresel para birimi yaratmasına izin verme konusunda endişelerim devam ediyor.”

ABD Kongre Üyesi Waters: Libra Projesi Durdurulmalı

Facebook Libra Konusunda Terlemeye Devam Ediyor

Waters ve diğer Beyaz Saray Finansal Hizmetler Komitesi üyelerinin buluştuğu bazı hükümet yetkilileri, İsviçre mali regülatörü ve Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu’ndan (FINMA) gelen temsilciler ile görüştü. Diğerleri ise Federal Veri Koruma ve Bilgi Komiserliğinden (FDPIC) ve Devlet Uluslararası Mali Konular Sekreteryasından (SIF) temsilciler yer aldı. Beyaz Saray Finansal Hizmetler Komitesi ayrıca İsviçre yasa koyucuları ile bir araya geldi.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Yarılanması nedir?,Bitcoin halving'in yararları nedir?

Gelişmeyen Libra Geri Çekilebilir

Facebook kripto para projesini açıkladıktan ve beraberinde manifestoyu yayınladıktan iki aydan fazla bir süre sonra, Libra dünyadaki otoritelerden hala baskı görüyor. Geçtiğimiz hafta, Avrupa Birliği’ndeki antitröst düzenleyicilerinin Libra ile ilgili resmi soruşturmalar başlatmayı düşündükleri ve projedeki Facebook ortaklarıyla zaten temas kurdukları ortaya çıktı.

Bu, Libra’nın giderek artan düzenleyici inceleme direnişine rağmen Facebook‘un harcadığı çabaya değip değmeyeceği konusunda sorulara yol açtı. Sorunun bir kısmı, bir dizi veri gizliliği ihlali vakasının ardından itibarı sarsılan Facebook markası oldu. Şu an için böylesine büyük bir olaydan sonra Facebook’un insanların gözünden nasıl tekrar düzeleceği ya da düzelip düzelmeyeceği merak ediliyor.

İLGİLİ HABER:  Facebook 1.7 Milyar Banka Hesabı Olmayan Kişiyi Hedefliyor

Kaynak: CCN

Yorum Yok

Cevap bırakın