Facebook Libra Birliği Önemli Bir Üyesini Daha Kaybetti

Facebook kripto projesi Libra, Vodafone’un Libra Birliğinden ayrılma kararını açıklayarak destekçilerinden birini daha kaybetti. Bu arada, büyük ekonomilerin merkez bankaları, özel kriptolara yanıt olarak devlet tarafından verilen dijital para birimlerini keşfetmek için bir koalisyon oluşturuyor.

Facebook Libra Neden Ortak Kaybediyor?

BBC’ye göre, küresel telekom devi Vodafone, Facebook Libra Birliğinden son çıkan ortak. Projeden ayrılma kararı hakkında yorum yapan şirket sözcüsü şunları söyledi:

En başından beri Vodafone’un arzusunun finansal anlamda projenin genişletilmesine gerçek bir katkıda bulunmak olduğunu söyledik. Bu hedefe tam olarak bağlıyız ve çabalarımızı [mobil ödeme platformu] M-Pesa’ya odaklayarak daha fazla katkı sağlayabileceğimizi düşünüyoruz.

İLGİLİ HABER:  Libra, Twitter’dan Destek Bulamadı

Vodafone’nun Facebook kripto projesinden ayrılma nedeninin başka bir şey olduğu belirtiliyor. M-Pesa zaten Doğu ve Güney Afrika’da popüler olan başarılı bir mobil para iletim sistemidir. Safaricom son zamanlarda Kaliforniya merkezli küresel havale sağlayıcısı Ria para ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, M-Pesa müşterilerinin dünya çapında 20’den fazla ülkeye ödeme göndermelerini sağlayacak.

Yorum Yok

Cevap bırakın