Facebook Kripto Para Piyasalarını Şahlandıracak

Bugün Facebook’un ne kadar büyük bir kitle üzerinde etkisi olduğunu biliyoruz. Facebook’un sahibi olduğu uygulamaların dünya genelinde 2 milyarın üzerinde kişi tarafından kullanılması, Facebook’un atacağı her adımın da son derece önemli olduğu anlamına geliyor. En son olarak da şirketin kripto para çıkaracak olması, insanlar tarafından piyasalarını şahlandıracak sözleriyle açıklanıyor.

Bitcoin’e Rakip Olabilir

Facebook’un çıkaracağı yeni kripto paranın Bitcoin’e rakip olacak tek kripto para olacağı düşünülüyor. Şirket de bunu sağlayabilmek için son derece hummalı bir çalışma içerisinde. Blockchain Capital yöneticilerinden Spencer Bogart Facebook’un kripto para işine gireceğinin ortaya çıktığı ilk andan itibaren geleneksel finans sektörü ve Amerika Birleşik Devletleri içindeki tüm finansal kurumların bir anda paniklemelerine sebep olduğunu söyledi.

Facebook Kripto Para Piyasalarını Şahlandıracak

Facebook Kripto Para Piyasalarını Şahlandıracak

Facebook kripto para çalışmalarını son derece gizli bir şekilde yürütüyor. Bogart’a göre bu çalışma ne kadar gizli yönetilirse yönetilsin arkasında halka açık bir Blockchain ve ödeme sistemi ile alakalı olarak çalışan büyük bir ekip var. Bu hareket, henüz tam anlamıyla kabul görmeyen Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paraların ana akım tarafından kabul görmeleri için de önemli bir adım olacak. Bununla birlikte Facebook’un sektöre giriş yapması, pek çok şirketin de Facebook’un izinden yürümelerine sebep olacaktır.

Facebook kullanan kişiler, piyasaya çıktığında otomatik olarak bu kripto parayı kullanmaya başlayacaklar. Bu bir anlamda milyarlarca kişinin ekosisteme dahil olması anlamına geliyor. Facebook Coin kullanarak bu işe giriş yapanlar ilerleyen zamanlarda diğer kripto paraları da kullanmaya başlayabilirler. Bu da Facebook’un sadece kendisine değil diğer kripto paralara da yararlı olabileceğini göstermekte. Bununla birlikte Facebook Coin’in piyasaya girmesiyle en stabil kripto para birimi olacağı düşünülmekte.

Hut 8 madencilik firması hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Blockchain Ağını Geliştiriyor başlıklı makalemizde bitcoin, kriptopara ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın