Facebook Gaming 2019’da Twitch Karşısında Başarılı Oldu

Her türlü alanda büyümeyi hedefleyen Facebook, oyun yayıncılığı alanında da harekete geçti ve 2019 yılını iyi sayılabilecek bir başarıyla kapattı. Görünen o ki şirketin başarılı olamadığı ve akıbetinin hala ne olacağının bilinmediği tek proje Libra projesi.

Oyun yayıncılığı son bir kaç yıldır oyun piyasasına damga vurdu. İnsanlar oynadıkları oyunları canlı yayın olarak yayınlayarak bundan ciddi paralar elde ediyorlar. Bu sektörde hala Twitch açık ara önde. Twitch’in saltanatının yıkılamayacağı pek çok kişi tarafından imkansız olarak görülüyor. Burada emsal alınan nokta ise Youtube. Youtube dahi Twitch’i şimdiye kadar Twitch’i bu konuda en ufak şekilde tehdit edemedi. Twitch’in bu konuda lider olmasının en büyük sebebi ise insanların canlı yayın sırasında yayını yapan kişiye bağış yapabilmeleri. Üstelik yapılan bağışlar bazen binlerce doları bulabiliyor. Aynı özelliği Youtube yavaş yavaş hayata geçirmeye başlasa da Twitch’in popülerliğinin yanına yaklaşamıyor.

Facebook Gaming 2019'da Twitch Karşısında Başarılı Oldu

Facebook Gaming 2019’da Twitch Karşısında Başarılı Oldu

Ancak Facebook 2019 yılında bu konuda gözle görülür bir ilerleme kaydetti ve Twitch’in pazar payından bir bölümünü kendi tarafına geçirmeyi başardı. Elbette arada yine de çok büyük bir fark var. Ancak en azından bu durum insanlara Facebook’un Twitch karşısında yavaş yavaş yükselişte olduğunu göstermesi için yeterli oldu.

İLGİLİ:  Konami Konsol Oyunlarından Vazgeçmiyor

Yorum Yok

Cevap bırakın