Facebook Coin İçin Mevcut Uygulamalar Yeniden Düzenleniyor

Facebook birkaç hafta öncesine kadar büyük bir gizlilik içerisinde yönettiği Facebook Coin projesini yine çok fazla dillendirmese de artık gizleme yolunu da seçmiyor. Bununla birlikte sosyal medya devinin yapmış olduğu çeşitli hamleler de yeni kripto paranın çok yakın bir zamanda piyasaya sürülme olasılığını güçlendiriyor. Facebook, Facebook Coin’in kullanılabilmesi için kendi uygulamaları üzerinde de çeşitliği değişikliklere gidiyor.

Messenger Üzerinden Para Transferine Kısıtlama

Kendi kripto parasını kullanıma alacak olan Facebook bu paranın insanlar tarafından kullanılması için yavaş yavaş mevcut hizmetlerini değiştiriyor. Bilindiği gibi Messenger üzerinden eşler birbirlerine para transferi yapabiliyorlar. Ancak bu hizmet şu anda ülkemizde kullanılan bir hizmet olmadığı gibi kullanabilen ülkeler de oldukça sınırlı. Şu anda Amerika’nın tamamında ve Avrupa’da bazı ülkelerde kullanılan bu özellik Facebook tarafından alınan bir kararla İngiltere ve Fransa’da kullanıma kapatıldı. Bu hizmetin kullanıma kapatılmasının en önemli sebebi ise yakın tarihte piyasaya çıkması planlanan Facebook Coin’in kullanımına teşviki sağlamak. Facebook’un bu hareketi, kripto paranın yakın zamanda piyasaya çıkma ihtimalini de güçlendirmekte.

Messenger üzerinden eşler arasında para transferi yapılabilmesi birkaç ay öncesine kadar tüm dünyadaki Facebook kullanıcılarının kullanabilmesi hedeflenen bir özellikti. Ancak verimlilik anlamında beklenen sonuçlar elde edilemediği için bazı bölgelerde kullanılmasına izin verildi. Görünen o ki Facebook Coin çok kısa bir süre içinde Messenger’ın para transfer özelliğinin yerini almış olacak. Facebook 50’nin üzerinde mühendis ile birlikte kendi kripto parası için hummalı bir çalışma yapmaya devam ediyor. Projenin gizliliği açısından dışarıya veri sızdırılmamasına dikkat ediliyor. Hatta bu iş için çalışan mühendisler kendi çalışma ortamlarında dahi diğer Facebook çalışanlarından ayrı bir yerde çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Avrupa Birliği’ndeki kripto para düzenlemesi ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın