Facebook Blockchain Bölümü İçin Personel Arıyor

Bir süredir Facebook’un gizli bir şekilde kendi kripto parasını ve Blockchain uygulamasını geliştirdiği biliniyor. Her ne kadar bu iş ilk başlarda gizli bir şekilde yürütülmeye çalışılsa da Facebook’un attığı bazı adımlar bu çalışmaların gerçekten de yapıldığının bir kanıtı. Son olarak için personel aramaya başladı.

Linkedin Sayfasındaki İlanlar

Facebook Linkedin sayfasında da bu konuyla ilgili personel arandığı açıkça görülmekte. Halihazırda 50 kişilik bir Blockchain ekibi Facebook’un Menlo Park’taki merkezinde hummalı bir çalışma yürütürken şirketin hala personel ilanları vermesi konuya ne kadar ciddi yaklaştığının da bir göstergesi.

Facebook Blockchain bölümü için şu anda 22 personel arandığı Facebook’un Linkedin sayfasında belirtilmiş durumda. Burada bulunan listeye bakıldığında en fazla arayüz tasarımı, ürün yönetimi, yazılım mühendisliği ve yasal alanlarda çalışacak personel arandığı görülmekte. Bununla birlikte teknik muhasebe ve SEC raporlamaları gibi konularda da personel aranıyor. SEC raporlama konusuna burada ayrıca değinmek gerekiyor.

Casus Facebook Coin

Facebook Blockchain bölümü için SEC raporlama personeli arayışının arkasında Blockchain ile ilgili işler yaparken regülatörlerin çıkarabilecekleri zorlukların da farkında olduklarından dolayı personel aradıkları da gayet net bir şekilde anlaşılıyor. Şu anda merak edilen konu ise Facebook’un bu konuyla ilgili personel alımlarının ne kadar süre daha devam edeceği.

Facebook geçmişte de personel alımlarında çok bonkör davranmıştı. Özellikle Facebook’ta yayınlanan canlı intihar videolarının anında tespiti ve yayından kaldırılması, hatta mümkünse intihar edecek olan kişiye ulaşıp onu vazgeçirmeye çalışmaları için bir defada tam 3000 personel alınmıştı. Bu 3000 kişi halihazırda Facebook’un kullandığı intihar algoritmasına destek olmaları amacıyla işe alınmışlardı. Ancak intihar olaylarının tespitine ve engellenmesine gerçekten katkılarının olup olmadığı anlaşılabilmiş değil.

Twitch’in Bitcoin kullanımını kaldırması ile ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avrupa Ülkelerinden Teknoloji Bağımsızlığı Düzenlenmesi başlıklı makalemizde Abd, bitcoin ve cumartesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın