Facebook 1.7 Milyar Banka Hesabı Olmayan Kişiyi Hedefliyor

Son güncelleme: 20 Haziran 2019 01:33 am

Libra’yı kullanmak için bir Facebook hesabınızın olması gerekli değil. Bu, sosyal medya devi Facebook’un yeni blok zincirini ve üzerinde çalışacak olan aynı isimli tokeni duyurmak için çalıştığı bir söz. İlk etapta banka hesabı olmayan kişiler hedefleniyor. Salı günü yapılan duyuru hala yeni olsa da, projenin kapsamı çok geniş. Yeni bir Facebook yan kuruluşu olan Calibra, bazı teknoloji devlerinin desteğiyle kurulan Libra Birliği’nin bağımsız bir konsorsiyumu.

“Bu, Visa veya Mastercard logosunun kabul edildiği her yerde, Libra’nın kullanılabileceği anlamına geliyor” deniliyor ve ekleniyor: “Birçok yönden kripto para birimleri ve birçok bakımdan bu varlık sınıfının ana akımları için büyük bir adım.”

İLGİLİ HABER:  ABD'li Senatörler Libra Hakkında Facebook'tan Bilgi İstedi

Libra Birliği’nin 28 kurucu üyesinden oluşan grup Visa, Mastercard, PayPal, Über, Lyft, Coinbase ve diğerler başka şirketleri içeriyor. Facebook’un yeni duyurulan Libra tokenini almak veya aktarmak isteyen müşterilere bunu yapmak için bir dizi seçenek sunulacak. Uluslararası havale konusuna ilk kez odaklanıldı. Calibra, Libra ağı etrafında, tamamen bağımsız Libra Birliği tarafından yönetilecek olan finansal hizmetler ve ürünler geliştirecek. Calibra, Libra tokeni kullanmaya başlamak isteyenler için dijital bir cüzdanla birbirlerine para aktarmalarını ve aynı zamanda jetonlarını yerel olarak saklamalarını amaçlıyor.

Facebook 1.7 Milyar Banka Hesabı Olmayan Kişiyi Hedefliyor

Facebook 1.7 Milyar Banka Hesabı Olmayan Kişiyi Hedefliyor

Banka Hesabı Olmayanlara Ulaşılıyor

Bu uygulamalara erişim son derece önemli olabilir. TechCrunch‘a göre WhatsApp, 2017’nin dördüncü çeyreğinde 1,5 milyar aktif aylık kullanıcı gördü. Küresel olarak 1,7 milyar yetişkin ve banka hesabı olmayan insan bulunuyor. Gösterilen çaba açıkça bu kesime ulaşmak için. Projeyi destekleyen büyük teknoloji şirketleri ve finansal kuruluşlar için de, bu daha fazla müşteriye erişim anlamına gelebilir. Yurt dışında yaşayıp paralarına ulaşmak için çaba sarf edenler için de bu durum oldukça kullanışlı olacak.

İLGİLİ HABER:  Facebook Kripto Para Piyasalarını Şahlandıracak

Dünyadaki birçok insan için, temel finansal hizmetler hala kullanılamıyor. Dünyadaki yetişkinlerin neredeyse yarısı aktif bir banka hesabına sahip değil ve bu rakamlar gelişmekte olan ülkelerde daha da fazla.

Kripta parayı en çok benimseyen ülkeler hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın