Evde Bitcoin Madenciliği Yapmanın Zorlukları

Bitcoin üzerinden para kazanmak son yıllarda insanlar tarafından önemli hal aldı. Borsalarda yatırım yaparak gelir elde etmek kadar evde Bitcoin madenciliği yaparak da kazanç sağlamak mümkün. Ancak şunu da söylemek gerek madencilik eskisi kadar çok gelir getirmiyor. Bunun elbette çok farklı sebepleri var.

Antminer Cihazları Tercih Ediliyor

Evde Bitcoin madenciliği yapmak için ister CPU üzerinden isterseniz de Antminer olarak bilinen ve bu iş için yapılmış makinelerle kazanç sağlamak mümkün. Buradaki en önemli zorluk bu cihazların ev ortamına göre gürültülü sayılabilecek bir şekilde çalışmaları. Gündüz vakti bu ses çok fazla rahatsız etmezken gecenin sessizliğinde bir uğultu şeklide duyuluyor ve sorun yaratabiliyor. Bununla birlikte özellikle sıcak yaz günlerinde ev içinde çalışan bu cihazlar ekstra bir sıcaklık oluşturduğu için de sıkıntı yaratabilmekte.

Evde Bitcoin Madenciliği Yapmanın Zorlukları

Evde Bitcoin Madenciliği Yapmanın Zorlukları

Pek çok kişi çözüm yolu olarak evlerinin balkonlarında ya da kullanmadıkları ufak odalarda bu cihazları çalıştırıyorlar. Ancak herkesin bu imkanı olmayabiliyor. Bununla birlikte evde Bitcoin madenciliği yapmak ülkemizdeki artan elektrik kullanımı fiyatları da dikkate alındığında son zamanlarda insanların yavaş yavaş bu işten vazgeçmelerine sebep olmakta. Gelişmiş ülkelerdeki zenginler dahi Bitcoin çiftliklerini elektrik tüketim fiyatlarının düşük olduğu Çin gibi ülkelerde kurma yoluna gidiyorlar.

İLGİLİ:  Uzman Görüşler : Bitcoin Düşüşünü Yorumladı

Bir Yıl Boyunca Kazanç Yok

Konuya iyimser bir yaklaşımla yaklaşacak olursak evlerinde Bitcoin madenciliği yapmak için bir sistem kuranlar bir yıl boyunca hem bu kurdukları sistemin parasını çıkarmak hem de aynı anda elektrik faturasını ödeyebilmek için bu işi yapıyorlar. Elbette başka ülkelerde durum bu kadar da vahim değil. Ancak ülkemizde madencilik denildiğinde bu işin artık çok da karlı olmadığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın