Hangi Coin Alınır

Hangi coin alınır, coin yorumları ve geleceği hakkında detaylı bilgilere yer veriyoruz. En çok düşen ve yükselen coinlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

[coin-market-cap id=”27145″]

Hangi coin alınmalı sorusu kripto para yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bir kripto para alınmadan önce bir çok kriter bulunmaktadır. Başlıca kriteler; hangi borsalarda yer aldığı, hacmi, proje kalitesi, ekibi vs bir çok etken bulunmaktadır.  Son zamanlarda defi, nft ve metaserve projeleri en çok alınan ve yükseliş sağlayan coinlerin başında gelmektedir.

En çok hangi coin kazandırır

En çok hangi coin kazandırır kripto para yatırımcıları tarafından sorulmaktadır. Genel olarak piyasayı takip edilmeli ve teknolojik gelişmelere odaklanılmalıdır. Son yıllarda Defi, NFT  ve metaserve projeleri çok yoğun bir biçimde talep görmekte ve bunun sonucunda yükseliş yaşamaktadır. Mana, Sand, Enjin, Algo, Celo, Cardano, Bitcoin, Ethereum, Solana,  litecoin yükselmesi beklenen altcoinler olarak belirtilmektedir.

Coinler Neden yükseliyor ve düşüyor

Genel olarak bir emtia yada kripto para yatırım aldığında yükselir ve yoğun alım sonrası satış geldiğinde ise düşmektedir. Kripto para piyasası 2021 yılında kurumsal firma ve yatırım şirketlerinin yatırım yapması ile 3 trilyon dolarlık bir piyasa hacmine ulaşarak tüm zamanların rekorlarını kırdı. Tabi bu kadar hacme oulaşması sonucunda kripto paraların fiyatları katlandı. Sonrasında piyasa sürülen bir çok negatif haber ve balinaların satışları sonrasında düşüş  meydana geldi. Bir yatırım aracının düşüş yaşamasına uzmanlar düzeltme demektedir. Daha güçlü yükselmesi için geri çekilmenin yaşanması pozitif bir durum olarak yorumlanmaktadır.

Kripto Para Tahminleri 2022

Kripto para tahminleri 2022 yılında yoğun satış gelmediği takdirde yükselişin kademeli olarak devam etmesi beklenilmektedir. Son ayların popüler projelerinden biri olan metaserve coinlerinin yatırım alması beklenilmektedir. Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’un meta ismine dönüşmesi ve metaserve sektörüne yatırım yapması  yatırımcıların dikkatini çekti ve bu alana yatırım yapmalarına  neden oldu.

Yaşanan gelişmelere bakıldığında bu alanda yer alan coinlerin yükselmesi ve defi, nft ve ethereum tabanlı projelerin yükselmesi beklenilmektedir.

Başa dön tuşu