Ethereum’dan EMA Rekoru

ETH en son Mayıs ayında 1 günlük grafikte 50 EMA’nın üzerinde işlem gördü.

Ayıları hala tutan şortlar pozisyonları tasfiye etmek zorunda kalıyor, böylece klasik yükseliş tersine çevirme modeli ortaya çıktıkça momentuma ekliyor.

Hafta görünümünde, ETH Coinbase’de% 43 daha fazla.

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, 21 Aralık’ta bir tweet’te kripto için altını aradı ve geçen haftanın 1 günlük grafiğindeki en güçlü kırmızı mumdu.

Lubin, akıl hastanesinde epik FUD’dan bahsediyor; bu, boğaların, önemli bir piyasa katılımcıları katmanı arasındaki kapitülasyonun zaten gerçekleştiğinin bir işareti olduğunu yorumlayabiliyor.

ETH son 24 saat içinde % 15 daha yüksek işlem yaparken Kraken’da 127 $ ‘dan işlem görmektedir (aşağıdaki tabloya bakınız). BTC’ye karşı, ETH, BTC0.032’de BitZ’de% 10.5 daha yüksektir. Çin’in BitZ şu anda dünya çapında ETH için en yoğun ticaret merkezidir (aşağıdaki cilt tablosuna bakınız).

Güçlü yükseliş tersine dönme devam ediyor

Yükselişin tersine dönmesi, son sekiz ayın altı günü, ilerlemenin gücünü vurgulayan beş güçlü yeşil mum ile oldukça dikkat çekicidir.

BCH çatalının ardından 12 Eylül kırmızı fitil ve 14 Kasım düşüşü, ETH için ilk direnç seviyesini hedefliyor.

Boğalar bunu taşıyorsa, bize 144 indirimden hemen önce fiyat seviyesi olarak verilen 204 dolar, kırmızı mumun tepesinde görülüyor.

Boğalar, 14 Kasım’dan bu yana kanıtlardaki düşüş eğiliminin kesin olarak kırılmasından kaynaklanacak.

ETH/USD 1 günlük grafik Kraken, TradingView’in izniyle

RSI’den korkma

ETH, 14 Ağustos’ta göreceli güç endeksinde (RSI) aşırı satıldı ve o zamandan beri güçlü bir şekilde yükseldi.

Buna karşın, RSI şu anda 61 okuma gösteriyor, şu an aşırı alım bölgesine yaklaşıyor, ancak bu kurulumda devam etmekte olan güçlü yükseliş tersine çevrilmesi halinde iyi bir işaret olabilir.   

Direnç  135 $Direniş güçlü görünüyor, 14/15 Aralık’ta üçgenin tam karşısında yalakta 80 $ ‘da.

Bununla birlikte, mevcut momentum ve bu direnç seviyesinin yakınlığı göz önüne alındığında, boğalar, daha geniş pazarın geri çekilmediği varsayılarak, 166 doları ve ardından 204 doları hedef alan, engelleri aşmakta olduğundan emin olabilirler.

Yüksek olan oturum Kraken’de 133 dolara kadar çıktı.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde , bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın