Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum Yorumu: Son Gelişmeler

] }

Her ne kadar kripto para denildiğinde akla ilk gelen Bitcoin olsa da bu konuyla ilgili olarak Bitcoin’den çok daha fazla çalışan kripto paralar da var. Bitcoin ilk olması ve insanlarda yılların verdiği bir kulak aşinalığı olması onun hiçbir alanda geri kalmayacağı izlenimini de veriyor. Ancak durum hiç de öyle değil. Electric Capital tarafından hazırlanan rapora göre Ethereum geliştiricileri boş durmuyorlar. Ethereum toplam projelerde 216’ya varan geliştirici sayısı ile Bitcoin’i çoktan geri bırakmış gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Electric Capital’in 16 milyon GitHub komutunu inceleyerekbir rapor hazırladı. Hazırladığı raporda Ethereum her ay 216 Blockchain geliştiricisinin gönderilen kodlarıyla var olan tüm kripto para ağlarından daha fazla geliştiriciye sahip. Ethereum’un 216 geliştiricisinin yanında ikinci sırada gelen Bitcoin’in ise sadece ve sadece 47 geliştiriciye sahip olması Ethereum’un nasıl bir hummalı çalışma içinde olduğunu da açık bir şekilde göstermekte. Buna karşılık Bitcoin ise daha stabil bir şekilde geliştirmelerini sürdürüyor.

ethereum geliştiricileri boş durmuyor
ethereum geliştiricileri boş durmuyor

Geliştirici Sayısı Azalmıyor

Kripto paraların geneli 2017 yılından bu yana bir düşüş içindeler. O tarihten bu yana yaklaşık olarak %80 oranında düşüş yaşayan kripto paraların bu düşüşüne rağmen geliştirici sayılarında sadece %4’lük bir düşüş gözlemlenmiş. Bu da geliştiricilerin azar azar da olsa her geçen gün artmaya devam ettiğini bizlere göstermekte. Yine raporda bahsedilen bir başka konu ise halka açık Blockchain ağlarına katkı yapan geliştiricilerin sayısında da son iki yıl içinde 2 kat artış olduğunun üzerinde durulmuş. Bununla birlikte şu anda 2800’den fazla dijital varlık projesine 4000’in üzerinde geliştirici katkı sağlamaya devam ediyor.

Ethereum geliştiricileri bir tarafa dursun raporda üzerinde durulan noktalardan bir tanesi de ağ değer yüksek coinlerden ayrılan bir projenin, onu geliştirenler tarafından terk edilmesi. Raporda Litecoin ve Dogecoin platformları için çalışan çok az sayıda geliştirici olduğunun da altı çiziliyor. Son bir yılda Litecoin’in toplam 40 geliştiricisi bulunuyorken bu sayı inanılmaz bir düşüşle şu anda sadece 3. Ancak 3 geliştirici ile dahi Litecoin kendisine bu raporda yer bulabildi.

Mart ayında kripto para piyasası 130 milyar dolardan 144 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bitcoin’in hakimiyeti altında geçen Mart ayında en çok kazandıran kripto paralar neler bu yazımızda göz atacağız. Şubat ayındaki %14’lük bir artış gösteren kripto para piyasaları Mart ayı içerisinde de yukarı doğru olan hareketini sürdürdü. 130 milyar dolarla Mart ayına giriş yapan piyasa Mart ayının sonunda %11’lik bir artışla 14 milyar dolar arttı ve 144 milyar dolarla Mart ayını kapattı.

Ethereum Mart ayına 137 dolar ile başladı ve yüzde 3 oranında bir artışla 141 dolarda kapattı. Şu anda en büyük ikinci kripto para olan Ethereum XRP ila arasındaki farkı da 2 milyar dolar seviyesine getirdi. Mart ayında en çok kazandıran kripto paralar arasında bir diğeri ise Litecoin. 46 dolardan 60 dolara çıkan Litecoin yüzde 30 oranında bir artış gösterdi. Bitcoin Cash de Mart ayını iyi geçiren kripto paralar arasında. Bitcoin Cash yüzde 26 oranında bir artış gösterdi ve 132 dolardan 167 dolar seviyelerine çıktı.

mart ayında en çok kazandıran kripto paralar
mart ayında kazandıran kripto paralar

Binance Coin Uçtu

Mart ayının başından itibaren değer kazanmaya başlayan Binance Coin yüzde 68 oranında inanılmaz bir artış gösterdi. Bu artışın sebebi elbette Binance’in token satış platformu Binance Launchpad ile yaklaşan merkeziyetsiz borsasıydı.

Stellar, Mart ayında kazandıran kripto paralar arasında bir diğeri. Stellar’ın işlem hacmi Mart ayı sonunda 0.085 dolardan 0.107 dolara yükseldi. Bu yüzde 36’lık bir artış demekti. Cardano ise yüzde 63 oranında bir yükseliş göstererek Tron’u ilk 10 kripto para listesinin dışında gönderdi. Cardano için bu sıklıkla görülen bir durum değildi.

Kripto Paralara Genel Bakış ( En İyi 10 Coin )

24 saatlik bir hacme göre ilk 10 madenden elde edilen dokuz madeni para% 4 ile% 12 arasında değişen pozitif bir değişim gösterdi.BitPay, New York’ta BitLicense’i alan ilk ödeme işlemcisi oldu. Coinbase’in SEC tarafından birkaç menkul kıymet firması edinme onayı aldığı bildirildi

En iyi 10

cryptocompare top 10 paraları
kripto para görseli

En büyük 10 coinin 24 saatlik hacmi ile dokuz coin ,% 4 ile% 12 arasında değişen pozitif bir değişim gösterdi. Litecoin ($ 90.81), QTUM ($ 9.00) ve Tronix ($ 0.04),% 10 civarında bir artış göstermiş, Ethereum Classic ($ 17.89) ve Ripple ($ 0.51) ise sırasıyla% 4,13 ve% 8,18 kazanç elde etmiştir. CoinEx ($ 0.11), son 24 saatte bir kayıp (% -4.74) kaydeden ilk 10 para idi.

BTC

bitcoin btc / usd cryptocompare çizelgesi
bitcoin görseli

Yazım sırasında, Bitcoin fiyatı son 24 saatte % 10.76’lık bir kazancı temsil eden 7.423 $ seviyesinde yer alıyor. BTC / USD pazarında, küresel günlük hacminin% 13,4’ünü temsil eden 880 milyon BTC değerinde değişim yapıldı. BTC / JPY çifti% 51,5’lik bir hisseyi temsil ediyor.

ETH

eteryum eth / usd cryptocompare çizelgesi
ethereum görseli

Ethereum fiyatı son 24 saatte% 5.60’lık bir kazanç elde etti ve şu anda 24 $ ‘lık bir fiyatla satışa sunuldu. ETH / USD çifti, son 24 saat içinde 260 milyon $ değerinde Ethereum değerinde değişti. günlük işlem hacmi. ETH / BTCpair,% 40’lık bir payı temsil etmektedir.

EOS

eos eos / usd şifreli tablo
eos görseli

EOS fiyatı son 24 saatte% 11,96’lık bir artışı temsil eden 8.89 $ seviyesinde oturuyor. Dünya günlük hacminin% 14,2’lik bir payını temsil eden EOS / USD pazarında 100 milyon $ değerinde EOS değiş tokuş edildi. EOS / USDT çifti% 39,4 hisseyi temsil ediyor.

BCH

bitcoin cash bch / usd kriptocompare chart
bitcoin cash görseli

Bitcoin Cash fiyatı son 24 saatte % 9.59’luk pozitif bir değişimi temsil eden 866 $ seviyesinde oturuyor. BCH / USD piyasasında 90 milyar $ değerinde BCH, global günlük hacminin% 17,9’unu temsil etmektedir. En büyük Bitcoin Cash çifti,% 42,9’luk hisseyi temsil eden BCH / USDT çifti.

Portekiz’in ünlü spor kulüplerinden Benfica artık ürün ve biletler için kripto para birimini kabul ediyor. Benfica Kulübü online mağazası, kulübün resmî web sitesinde açıklandığı gibi, en ünlü kripto para birimlerinden ikisi olan Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) ile ödeme kabul etmeye başladı.

Halka sunulan kripto ödeme seçenekleri, dünya çapında kripto para biriminin benimsenmesi yönünde atılmış başka bir adım. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri son birkaç yılda çok fazla dikkat çekiyor. Kamuoyu tarafından gerçek anlamda benimseme konusunda kararlı ve somut bir ilerleme görülmekte.

Benfica’nın web sitesinde yayınlanan makalede, kulüp, taraftarlara ve müşterilere yeni kripto ödeme seçenekleri sunmak için kripto para birimi hizmeti Utrust ile bir ortaklık yaptığını açıkladı. Artık Utrust’ın kendi tokeni UTK’nın yanı sıra, Bitcoin ve Ethereum’u kullanarak kulüpten ürün satın almanın yanı sıra online mağazalarından bilet satın almak da mümkün.

benfica kulübü online mağazasında bitcoin ve ethereum kabul etmeye başladı
benfica kulübü online mağazasında bitcoin ve ethereum kabul etmeye başladı.

Kulübün internet sitesinde yer alan basın açıklamasına göre:

“Utrust’ın ana teknolojisi Benfica’yı piyasadaki dalgalanmalardan koruyacak ve kulübümüze artan güvenlik ve kripto-para birimi ödeme avantajlarından yararlanma olanağı sağlayacaktır. Ayrıca, işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltacak, uygunsuz kredi kartı geri ödemelerini ve sahte ödemeleri ortadan kaldıracak.”

Futbol Dünyasında Kripto Para Kullanımı

Benfica’nın farklı sosyal medya platformlarında, bazı raporlara göre 7 milyondan fazla aktif hayranı var. Benfica kulübü, kripto pazarına girerek, müşterilerinin ve destekçilerinin şu anda online mağazalarında desteklenen farklı kripto para birimi seçeneklerini kullanarak ürün ve bilet satın almalarını sağlayarak hayran sayısını artırmak istiyor. Benfica, kripto para birimini kullanan ilk futbol kulübü değil. Fransa’da Paris Saint-Germain kendi taraftar tokenlerini yayınladı. İtalya’da Juventus da benzer kripto tokenleri yayınladı. Brezilya’da iki futbol kulübü Atletico Mineiro ve Avai de taraftarları için dijital para birimleri yayınladılar.

Telegram kullanıcıları Broxus Bot aracılığıyla banka kartlarıyla Bitcoin ve Ethereum’u anında satın alabilecekler. Telegram, yüz milyonlarca günlük aktif kullanıcıya sahip olan bir anlık mesajlaşma platformu ve şimdi herhangi bir Telegram kullanıcısı, Broxus Bot aracılığıyla anında Bitcoin ve Ethereum satın alabilir.

Broxus Bot, fiat ağ geçidi altyapı sağlayıcısı Simplex ve kripto cüzdan sağlayıcısı Broxus tarafından oluşturuldu. Kullanıcıların bir hesap oluşturmasına gerek yok, sadece Broxus Bot’u çalıştırıp ne kadar kripto satın almak istediklerini girmeleri yeterli. Ardından kullanıcılar her işlem için banka kartı bilgilerini girerler. İşlem limitleri oldukça yüksek, işlem başına 20.000 USD gibi görünüyor ve Visa ve MasterCard kabul ediliyor.

Bu teknoloji, kriptoyu kitleler için daha erişilebilir hale getirme potansiyeline sahip. Çünkü herkes Telegram’ı ücretsiz olarak indirebilir ve kullanıcıların, yoğun bir müşteri (KYC) sürecinden geçmek yerine bu hizmeti kullanmak için banka kartı bilgilerini girmeleri yeterlidir.

Görünüşe göre Broxus Bot, Telegram’daki ilk kripto borsası değil. Button Wallet ayrıca kullanıcıların Telegram üzerinden kripto satın almalarına da izin verir, ancak Broxus Bot ekibi hizmetlerinin çok daha gelişmiş olduğunu iddia ediyor.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu