] }
Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum Yorumları: Önemli Ethereum Gelişmeleri

Microsoft Ethereum İle Beraber Kripto Para Çıkarıyor

Microsoft ve Ethereum birlikte yeni bir kripto para projesine imza atıyor. Bu gelişme aslında Facebook Libra’nın ardından aynı kategoride olan ikinci bir gelişme peki buralara kadar nasıl gelindi gidişat ne durumda?

Microsoft ve Ethereum ortaklığı yazılımda dünyanın bir numarası olan Microsoft tarafından saklanmıyordu. Microsoft uzun zamandır üretiminin zor fakat denetiminin kolay olacak bir kripto para üzerinde çalışıyordu. Uzun zamandır gündem olan bu proje sonunda hayata geçiyor. Aslında bazı oyunlarda bu projenin hayata geçeceğinin sinyalleri veriliyordu. Oyuncular oyun vasıtasıyla token kazanıyordu. Bu romenlerin ismi ise azure blockchain dönemleri.

Microsoft işi büyüterek ethereum ile ortak bir kripto para piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hatta bu projeyi daha da büyütmeyi planlayan microsoft bu nedenle general electric ile anlaşma imzaladı. Bu sayede general electric te kripto para projesine girmeye aday. Kripto para dünyası her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Azure ethereum blockchaininde kullanılan bir token. Ethereum un blockchaini ise kripto tokenler için en çok talep gören blockchain çünkü akıllı sözleşmeleri sayesinde çok büyük imkanlar sunuyor. Ancak ethereumun da zayıf yanları yok değil ethereum un en zayıf noktası ise ölçeklenebilirlik sorunu  bunun sebebi ise network trafiğinin aşırı fazla yoğun olmasıdır.

Ethereum un kurucusu Vitalik Buterin ethereum un aşırı derecede yoğunluk yaşamasının sebebinin durmaksızın yapılan başvuruların neden olduğunu açıkladı. Ayrıca yoğunluğun bir diğer sebebi ise sisteme yeni katılan coinler.

Bu derece yoğunluk yaşayan bir ağın böyle ufak tefek sorunlar yaşaması gayet doğal.

Ethereum 2.0 güncellemesi bu sorunların çözülmesi acısından oldukça yerinde ve zamanında bir gelişme oldu. Azure müşterileri artık daha kolay işlem yapabiliyor.

Önde gelen kripto para borsalarından olan OKEx ve Huobi Global, son açıklamalara göre , 14-18 Ocak tarihleri ​​arasında gerçekleşeceği tahmin edilen Ethereum ( ETH) Konstantinopolis sert çatalı destekleyecek.

Konstantinopolis sert çatalı, Ethereum blok zincirini temelde değiştirmesi gereken bir yükseltmedir, senkronize zincirler tüm sisteme kapsamında güncellenir. Sert çatal, iş kanıtı ( PoW ) ‘dan daha enerji verimli bir risk kanıtı ( PoS ) fikir birliği algoritmasına geçişi yumuşatmak için ayrı Ethereum İyileştirme Teklifleri ( EIP ) içerir .

Huobi ve OKEx, Yaklaşan Ethereum Konstantinopolis Sert Çatalını Destekleyecek

OKEx’in, Ethereum çekirdek geliştiricilerin Aralık ayının başında sert çatalı başlatmayı kabul ettiği sayı olan 7.080.000 blok yüksekliğindeki tüm OKEx hesaplarının bir görüntüsünü alacağı bildiriliyor . Borsa, işlemcileri ETH jetonlarını sert çatal için tüm teknik gereklilikleri yerine getireceği için borsaya koymaya çağırıyor.

Huobi ayrıca sert çatalı da destekleyecektir. OKEx’e benzer şekilde Huobi, müşterilerine sert çatalla ilgili tüm teknik sorunlarla daha iyi baş edebilmeleri için ETH’lerini Huobi Global’e yatırmalarını tavsiye ediyor. Borsa ayrıca 7,080,000 blok yüksekliğinde sert çatalı bekliyor.

Ethereum, ademi merkeziyetçi uygulamalar ( DApps ) için bir platform olarak tasarlandı ve ağın bu amaca daha iyi uyması için geliştirilmesinde dört ana yükseltme yapıldı. Ethereum Vakfı’nın nihai hedefi, Vitalik Buterin’in vizyonunu takip etmek ve PoW’dan PoS protokolüne geçmek, ki bu da madencilik ve ölçeklenebilirlikle ilgili problemleri açıkça ele alacak .

Bir kez piyasaya sürüldüğünde, iyileştirmeler Ethereum blok zincirini kökten değiştirerek, geriye dönük uyumlulukları önleyen bir dizi yeni yükseltme yoluyla değiştirilecek, yani düğümler ya tüm sistemle senkronize olarak güncellenmeli ya da ayrı bir blok zinciri varlığı olarak çalışmaya devam etmelidir.

Bugün, Ethereum akıllı kontrat geliştiricileri, ağda GPU tabanlı madenciliğin verimliliğini artıracak yeni bir çalışma kanıtı ( PoW ) algoritması olan “ProgPoW” uygulamak için geçici bir fikir birliğine vardı . Devler, ProgPoW’u İstanbul’un lansmanından bir süre önce, tek başına fakat sistem çapında bir yükseltme olarak yaymaya eğildi – ProgPoW için tam zamanlama bir sonraki dev’in 18 Ocak’taki toplantısında tartışılmaya devam edecek.

Kripto Paralara Genel Bakış

En yüksek 10 coin 24 saatlik hacim  olarak ,% 0,4’ten% 9,5’e kadar pozitif bir değişim gösterdi.  SEC, Direxion’un önerilerine Eylül ayında karar verecek.  Güney Kore’nin kripto para pazarlarına girmek için döviz değişimi planlarının olması

En iyi 10

CryptoCompare Top 10 Paraları
Coin Görseli

En yüksek 10 coin 24 saatlik hacim bazında ,% 0,4’ten% 9,5’e kadar değişen pozitif bir değişim gösterdi. Litecoin ($ 87.49), Ripple ($ 0.45) ve Ethereum Classic ($ 16,65) yaklaşık% 0,6’lık bir artış kaydederken, Tronix (0,03 $) % 9,52’lik bir kazanç gösterdi.

BTC

Bitcoin BTC / USD CryptoCompare Çizelgesi

Yazma zamanında, Bitcoin fiyatı son 24 saatte  % 4.05’lik bir kazancı temsil eden 8,310 dolar seviyesinde oturuyor. BTC / USD pazarında 1,03 milyar ABD Doları değerindeki BTC, global günlük hacminin% 14,6’sını temsil etmektedir. BTC / JPY çifti% 56,2’lik bir hisseyi temsil ediyor.

ETH

Eteryum ETH / USD CryptoCompare Çizelgesi

Ethereum fiyatı son 24 saatte % 1.54’lük bir kazanç elde etti ve şu anda 249 $ değerinde $ 170 Mln değerinde EBS / USD paritesinde değişti. günlük işlem hacmi. ETH / BTC  % 42’lik bir payı temsil etmektedir.

EOS

EOS EOS / USD Şifreli Tablo

EOS fiyatı, son 24 saatte % 7.75’lik bir kazancı temsil eden 8.76 $ seviyesinde oturuyor. EOS / USD pazarında, günlük % 12,2’lik bir global pay hacmini temsil eden 90 milyon $ değerinde EOS değiş tokuş edildi. EOS / USDT çifti% 43,8’lik bir hisseyi temsil ediyor.

BCH

Bitcoin Cash BCH / USD KriptoCompare Chart

Bitcoin Cash fiyatı son 24 saatte % 0.82’lik pozitif bir değişimi temsil eden 857 $ seviyesinde bulunuyor. BCH / USD pazarında, dünya günlük hacminin % 12 payını temsil eden 75 Milyon ABD Doları değerinde BCH değiş tokuş edildi. En büyük Bitcoin Cash çifti,% 48,6’lık bir hisseyi temsil eden BCH / USDT çifti.

Kripto para piyasası geçtiğimiz iki hafta boyunca Bitcoin’in durumu ile ilgili çok çeşitli görüş ve spekülasyonlarla birlikte geçti. Bir kesim lider para biriminin 2017 yılında gösterdiği tırmanışa benzer bir tırmanış eğilimine başladığını ümit ederken, farklı bir kesim ise hemen ümitlenmeye gerek olmadığını savunuyordu. Nitekim tırmanışın ardından geçen 3-4 günlük süre zarfında Bitcoin bir düşüş yaşamış olsa da hala 5000 dolar seviyesinin altına inmiş değil. Bu durum yatırımcıların umutlarını da yüksek tutmaya yetiyor.

Kripto para piyasası genel durumu aslında son birkaç gündür tüm kripto paraların değer kaybetmesine tanıklık ediyor. Ethereum ve XRP gibi kalburüstü kripto paralar daha gözle görülür bir değer kaybı yaşıyorlar. Son iki haftadır 10,3 milyar dolarlık bir ticaret hacmi yakalayan Bitcoin’in son düşüşle birlikte piyasadaki değeri 89,4 milyar dolara gerilemiş durumda.

Eylül Ayı Kripto Para Derlemesi
Kripto Para Piyasası genel Durumu

Ethereum

Ethereum ise bir önceki güne nazaran 1,24 oranında bir düşüş yaşadı. Şu anda ise 163 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Hakkında birçok spekülasyon olan Ethereum’a yatırım yapmak için şu aralar pek çok uzman tarafından uygun olarak nitelendirilmekte. Bütün bu gelişmelerden sonra 4,8 milyar dolarlık bir ticaret hacmi yakalayan Ethereum’un şu andaki piyasa değeri 17. 2 milyar dolar.

EOS ve Litecoin diğer düşüş yaşayan kripto paralar arasında. Ancak bu düşüşlere rağmen yeni haftada bir yükseliş beklentisi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle istatistik anlamında da spekülasyon ve tahminlere oldukça açık olan kripto para piyasası, şu anda geçmişle kıyaslandığı zamanda 2017 yılındaki anormal ve ani yükseliş öncesindeki hareketlerini sergiliyormuş havasında. O zaman dalgalı bir trende giren piyasa bir süre bu dalgalanmayı yaşadıktan sonra bir anda inanılmaz seviyelere ulaşmıştı.

BITCOIN’DE DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

Hızlı düşüşün ardından uzun süredir toparlamaya çalışan ve kısa bir süreliğine 4000 dolar üstüne çıkmayı başaran en güçlü kripto para olan Bitcoin bugün TSİ mesai bitim saati civarlarında 400 dolarlık ani bir erime yaşayarak tekrardan 4000 dolar altına düşerek 3700 dolar üzerinden işlem gördü. Bitcoin yaşadığı bu düşüşü diğer alt kripto paralara da etki göstererek güne devam etti. Bitcoin fiyatının düşmesi ile Ethereum, Ripple, Litecoin gibi güçlü paralarda da düşüş meydana geldi. Toplamda 142 milyar dolar piyasa para dolaşımına sahip Bitcoin bu düşüş ile 10 milyar dolar kayba uğradı. Benzer bir durum ise geçtiğimiz aylar içerisinde olmuş belirli bir süre sabit olarak ilerlemişti. Beklenen o ki önümüzdeki süreçte 1 2 aylık periyotta Bitcoin fiyatlarında yükseliş beklemiyoruz.

NEO COIN 2020’YE HAZIRLANIYOR

Piyasaya çıktığı zamanlarda 160 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösteren ve ardından hızlı bir düşüş göstererek 5 dolar seviyelerinden işlem gören şimdilerde ise 10 dolardan işlem gören NEO Coin yöneticileri Amerika’da düzenledikleri bir konferansta 2020 yılında Neo Coin için altın çağ olacaklarını açıkladı. 2020 planları arasında en büyük olmanın değil en hızlı şekilde işlem yapabilmenin ve ekosisteme en uygun olanın kazanacağını belirterek buna yönelik çalışmaları ile 2020 yılının NEO coin için yükseliş yılı olacağını söyledi. Açıklamalar sonrasında bir dizi yeniliklerin geleceği sinyalini görüyoruz. Küçük bir miktar ile yatırım yapılarak risk alınabilir.

KRİPTO PARA PİYASALARINDA GÜVEN GERİ DÖNÜYOR

Son dönemde Dünya konjonktürü incelendiğinde ekonomi düzensizlik her geçen gün artış gösteriyor. Klasik para birimlerinin değer kaybı yaşamaları, beklenen kazancı sağlayamamaları ve uluslararası transfer işlemlerinde çeşitli vergilendirme, yüksek kesintiler gibi durumlar kişilerin kripto paralara tekrar yöneldiğini ve güvenin tekrardan kazanıldığına işaret ediyor. Şubat ayının verilerine baktığımız zaman 2013 yılında popülerleşen ve 2015 yılında altın dönemlerini yaşayan kripto para grafikleri günümüz piyasalarındaki grafik ile benzerlik gösteriyor. Eğer yatırım yapmak istiyorsanız ve uzun vadeli düşünceniz varsa başta Bitcoin olmak üzere çeşitli alt kripto paralara yatırım yapabilirsiniz. Örneğin Ripple şuanda uygun fiyatta ve yükseliş yaşaması XRAPID ürünün piyasaya sunulması ile değer kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yatırım için düşünülebilir.

Blockchain’in bu yeni yükseltmesi, ZCash ile yeni uyumluluk sağlayacak. Ancak güncellemenin en çekişmeli unsuru gelecek yılın başlarına kadar bekleyecek. Ethereum geliştiricileri, 4 Aralık’ta Blockchain’in en son güncellemesi olan İstanbul hard forkunu ortaya çıkarmayı hedefliyor. Bununla birlikte, Ethereum ASIC’e dirençli hale gelecek planlar elecek yıla kadar bekletilecek.

25 Ekim’deki ana geliştirici tarafından yapılan açıklamada İstanbul’un tarihi kesin olarak belirlendi ve Perşembe günü Twitter’da çekirdek geliştirici Peter Szilágyi tarafından verildi.

Ethereum'un İstanbul Hard Fork'u 4 Aralıkta Geliyor
Ethereum ‘un İstanbul Hard Fork’u 4 Aralıkta Geliyor

İstanbul hard forkunu Ethereum’un ana müşterisi üzerinde kullanımını sağlayacak olan Geth v1.9.7 ile ilgili olarak bir tweet attı.

İstanbul, ağın 2020 başlarından itibaren aşamalar halinde yayılmaya başlayan Ethereum 2.0’a geçişinde en önemli olan hard fork. Dünyanın en büyük ikinci blok zincir ağına büyük düzeltmeler ve yükseltmeler sunan güncelleme iki bölümde uygulanacak. İlk güncelleme İstanbul, bu yılın ilerleyen günlerdinde gerçekleşecek, ikincisi ise 2020’nin ilk çeyreğinde Berlin adıyla olacak.

4 Aralık’ta çıkacak olan iyileştirmeler, gaz maliyetlerini optimize etmek ve düşürmek, Zcash ile uyumluluğu arttırmak, ölçeklenebilirliği ele almak ve sözleşmelerin daha yaratıcı fonksiyonlar getirmesine izin vermeyi amaçlıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu