] }
Altcoin

Ethereum Yorum: Ethereum Fiyat Öngörüleri Nelerdir?

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin bugün çok iddialı bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada Bitcoin bir hesap makinesi ama Ethereum bir akıllı telefon şeklinde bir benzetmeye giden Buterin’in bu açıklaması çok iddialı olmasına karşın insanların akıllarına “laf salatasıyla gemi yürümüyor” sözünü getirdi. Sadece Ethereum Mart ayı analizi değil, son birkaç aydır yapılan tüm Ethereum analizleri bu paranın düşüşte olduğunu gösteriyor. Dünyanın ikinci büyük kripto parası olsa da sürekli olarak Bitcoin’e bir saldırı taktiği içerisinde olması işini daha da zora sokuyor. Genel anlamda tüm kripto paraların Bitcoin düşmanlığı olması sebebiyle de Ethereum’un bu saldırganlığı çok fazla göze çarpmıyor.

Ethereum Mart Ayı Analizi
Ethereum Mart Ayı Analizi

Güncelleme İmdada Yetişti

Ethereum’un güncelleme sayesinde şu anki konumuna tutunduğu herkes tarafından biliniyor. Gerçekten bir ivmelenme yaşaması için de bir sonraki güncelleme de hızlı olması gerekiyor. Pek çok kişinin görüşü Ethereum’da artık Proof Of Stake’in konuşulur bir hale gelmesi gerektiği. Boğa sezonunda da en çok düşüş gösteren paranın Ethereum olması yatırımcıların kafasındaki soru işaretlerinin bir türlü kaybolmaması anlamına geliyor.

Ethereum Mart Ayı Analizi
Ethereum Mart Ayı Analizi

200 Günde Bir Değişim Gözleniyor

Ethereum’un karakteristik davranışı olan 200 günlük zaman dilimi içindeki yavaş yavaş yükselişi ve ardından düşüşü zaman içinde sürekli tekrar eden bir davranış oldu. İçinde bulunduğumuz günler de bu 200 günlük periyot içinde Ethereum’un en çok değer kaybettiği dönemler. Geçmişe bakacak olursa her 200 günlük periyot içindeki ciddi düşüşlerden sonra Ethereum’un yeniden yükselişe geçtiğini söylemek mümkün. Bu bakımdan Ethereum Mart ayı analizi yaparken söylenebilecek en önemli maddelerden bir tanesi de yeniden ufak da olsa yükseliş trendine geçmesi olacaktır. Birkaç gün önce yapılan güncelleme sonucunda da Ethereum’un davranışının yavaş yavaş stabile döndüğü de gözlemlenmeye başladı. Bu da yavaş yavaş yükselişe geçebileceğinin habercisi diyebiliriz. Bu bakımdan Ethereum’u güzel günlerin beklediğini söyleyebiliriz.

Pozitif bir yaklaşımla değerlendirme yaparsak Ethereum’un şu an için önü açık görünüyor. Şu anda düşmesi için bir neden görünmezken en azından işin teknik kısmına bakıldığında yükselmesi için birkaç nedenin olduğunu söylemek mümkün. Mart ayı Ethereum’un yeniden yükselişe geçtiği aylardan bir tanesi olabilir.

Bankalar ve kripto para şirketleri arasındaki sorunları ele aldığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum ağının kripto para birimi Ether’dir (ETH) ve muhtemelen bitcoin’den (BTC) sonra en popüler ikinci dijital kripto paradır. Gerçekten de, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olarak, Ether ve BTC arasındaki sürekli bir karşılaştırma yapılmakta.

Ethereum ve bitcoin birçok yönden benzerdir. ETH, tıpkı Bitcoin gibi çevrimiçi borsalarla ticareti yapılan ve çeşitli kripto para cüzdanlarında saklanan dijital bir para birimidir. Bu kripto paraların her ikisinin de merkezi olmayan, yani bir merkez bankası veya başka bir otorite tarafından düzenlenmediği veya düzenlenmediği anlamına gelir. Her ikisi de blockchain olarak bilinen dağıtılmış defter teknolojisini kullanır. Bununla birlikte, piyasa değeri itibariyle en popüler iki kripto para birimi arasında da çok önemli farklılıklar vardır.

Ethereum günümüzde kripto para borsası olarak bilinen sitelerden satın alınabilinir. Bu borsalar arasında yerli olanlar da mevcuttur. Paribu, Koineks, BTC Türk gibi yerli kripto para borsalarına banka hesabından havale ya da kredi kartı ödemesi ile Türk Lirası gönderdikten sonra bu siteler üzerinden gönderdiğiniz para ile kolaylıkla ETH satın almak mümkün. Aynı zamanda tamamı olmasa da bazı yabancı kripto para borsalarına da direkt olarak Türk bankalarından TL havalesi yapıp o borsalar üzerinden de ETH alınabilir.

Ethereum fiyatı BTC kadar olmasa da zaman içinde ani ve yüksek artış ve düşüşler göstermektedir. Yine Bitcoin ile karşılaştırıldığında ikinci kripto para olmasına rağmen oldukça düşük bir değeri vardır. Yazı hazırlandığı sırada 1 ETH’nin değeri 1.398,24 TL civarındadır. Dolar bazında ise 223.20 dolara tekabül etmektedir. ETH en yüksek seviyesine 1 Ocak 2018’de ulaşmıştır. O gün 1 ETH 1.110 dolar sınırına ulaşmıştır.

Ayılar hem orta hem de kısa vadeli görünümün kontrolünde.Kırık bölgelerin kırılması ve tekrar test edilmesi, güçlü bir düşüş baskısının işaretidir.

Eterum, ETHUSD, Kripto para birimleri, grafik

Ethereum Orta Vadeli Eğilim: Ayı

Direniş  bölgeleri: 600 $, 650 $, 700 $

Destek  bölgeleri: 300 , 250 , 200 $

Orta vadeli görünümde Ethereum düşüş eğilimindedir. Fiyat,Destek bölgesinde 459.01 $ ‘dan daha düşük bir düşüş yapmış ve ayıların artan baskısının bir göstergesi olan iki EMA’nın altındadır. Kırılan 466.20 $ ‘lık Destek alanında, bir destek alanı olan boyun çizgisiyle oluşturulmuş bir baş ve omuz desenimiz var. Fiyat alt kırık aralığından aşağı inme olasılığı yüksektir.

Ayıların momentumu, iki EMA’nın altında daha fazla düşüş mumunun oluşması ve fiyatların daha da düşmesi için baskı oluşturmasıyla artacaktır. Orta vadedeki ayılar tarafından hedeflenen ilk destek alanı 450.00 $ olabilir.

Ethereum kısa vadeli Eğilim: Ayı

Eterum, ETHUSD, Kripto para birimleri, grafik

ETH kısa vadede düşüş eğilimindedir. Günlük açılış mumları düştü ve bir başka düşük seviye de 458.47 $ olarak gerçekleşti. Fiyat, düşük seyreden piyasa eğilimlerini aşağı yönlü düşük ve düşük seviyelere çekiyor. Aynı şekilde, iki EMA’nın altındadır. 12 günlük EMA, yukarı yönlü yukarı yönlü hareketlere karşı güçlü bir direnişti.

Ethereum 07 Eylül 2018 Teknik ve Fiyat Analizi

Kısa vadeli görünüm konsolidasyondayken, orta vadeli görünüm zayıf

Yatırımcılar ETH’nin kısa vadede konsolide olması ve aradan veya düşüşün ardından giriş yapması için sabır göstermelidir.

Ethereum Fiyatı Orta Vadeli Eğilim: Ayı

Direnç bölgeleri: 400 $, 450 $, 500 $

Destek bölgeleri: 150 ABD doları, 100 ABD Doları, 50 ABD doları

ETH , orta vadeli görünümünde düşüş eğiliminde kalmaktadır. Daha aşağıya doğru fiyat hareketine olan itiraz, kutuda yer alan ve DZ başlıklı talep alanında görüldü. 229.72 $ ‘lık 4 saatlik açılış mumları yükseldi ve arz alanında 234.56 dolara kadar doji olarak kapanıyor.

Fiyat şu an trend devam eden bir bölge olan 23.6 fiber seviyesindedir. Mevcut mumun kapanması şu an önemli olacak. Bunun üstündeki 230.08 $ ‘lık bir açıklık, boğaların momentumu koruduğu anlamına gelir ve ayılar bir geri dönüşün gerçekleşmesinden önce fiyatın 38.2 seviyesine kadar yükselebileceği anlamına gelir.

Açılış fiyatının altında bir düşüş ayı mumunu yansıtacak ve bu da genel görünümün aşağı yönlü kalması nedeniyle ayılar tarafından daha da aşağı yönlü bir itme anlamına gelecektir.

Ethereum Fiyat Kısa Vadeli Eğilim: Değişiyor

ETH kısa vadeli görünümde menzile dönüyor. Boğalar, talep bölgesinde 220,10 $ ‘dan kripto para birimi fiyatını 231.02 $’ a kadar indiriyor. Artan momentum, bugün erken tükenmeden önce 234,56 dolara kadar olan fiyat ile devam etti. Ayılar, 10 EMA’nın altına geri döndü ve itti.

ETH konsolidasyonu ve üst tedarik bölgesinde 243,17 $ ile alt destek bölgesinde 211,29 $ arasında işlem görüyor. Yatırımcılar, uzun bir konum için üst beslemede bir kopma veya kısa bir konum için alt destek alanında kırılma için sabırlı olmalıdırlar.

Ethereum 11 Eylül 2018 Classic Fiyat Analizi

 • Ethereum klasik fiyatının artması, ABD doları karşısında toparlanmadan önce 10.60 $ ‘lık düşüş gösterdi.
 • ETC / USD çiftinin saatlik tablosu (Kraken ile veri akışı) üzerinde 11.25 $ ‘lık dirençli bir temel düşüş eğilim çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
 • Parite birkaç olumlu işaret gösteriyor ve 12.00 ya da 12.20 $ ‘a doğru yükselmeye devam edebilir.

Ethereum klasik fiyatı, Amerikan Doları ve Bitcoin’e karşı yavaş yavaş toparlanıyor. ETC / USD, 12.20 $ seviyesine doğru bir hareket için çekiş kazanabilir.

Ethereum Classic Fiyat Eğilim

Son tahlilde, ETC fiyatının ABD dolarına karşı 10.00 $ seviyesine düşebileceğini konuştuk . ETC / USD çifti son zamanlarda aşağı doğru hareket etti ve 11.50 $ ve 11.00 $ destek seviyelerini kırdı. Ancak, 10.00 $ ‘lık desteğin test edilmediği ve fiyatın 10,67 $ gibi düşük bir seviyede işlem görmediği görülüyor. Daha sonra, fiyat yukarı yönlü bir düzeltme başlattı ve 11.00 $ ‘lık direncin üzerine çıktı.

Son slaydın% 23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde 12,25 $ ‘dan 10,67 $’ a düştü. Daha da önemlisi, ETC / USD paritesinin saatlik tablosunda 11.25 $ ‘lık dirençle birlikte önemli bir düşüş eğilim çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Parite şu anda 11.50 dolarlık direnç bölgesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında işlem görüyor . Aynı zamanda 12.25 $ ‘dan son 1067 $’ a kadar olan son slayttaki% 50 Fib geri alma seviyesini temsil ediyor. Bir mola ve 11,50 $ ‘ın üzerine çıktığında, fiyatın 12.00 $’ lık direncine doğru yükselmesi bekleniyor. Bunun üzerinde, alıcılar için bir sonraki büyük engel 12.20 $ pivot seviyesine yakın.

fiyatı yavaş yavaş $ 11.00 üstünde iyileşmekte olduğunu göstermektedir. Mevcut seviyelerden herhangi bir düşüş 11.05 $ ve 10.80 $ seviyelerinin yakınında kalmaya devam ediyor.

Saatlik MACD – ETC / USD için MACD şu anda boğa bölgesinde.

Saatlik RSI – ETC / USD için RSI şu anda yükseliş açığı olan 50 seviyenin oldukça üzerindedir.

Destek Seviyesi – 11,00 $

Direnç Seviyesi – 12.00 $

Ethereum 18 Ekim 2018 Fiyat Analizi

 • Ethereum klasik fiyatı, ABD doları karşısında 8,90 $ ‘lık düşüşle yavaş yavaş toparlanıyor.
 • Bu hafta izlenen önemli yükseliş kanalı, ETC / USD paritesinin saatlik tablosunda (Kraken ile veri akışı) 9.40 $ ‘lık destekle aktif durumda.
 • Çift, 10.20 $ ve 10.80 $ direnç seviyelerine doğru yükselmeye devam edebilir.

Ethereum klasik fiyatı, ABD Doları ve Bitcoin’e karşı yukarı yönlü bir hareket için bir temel oluşturuyor.ETC / USD, yakın vadede daha fazla kazanç elde etmek için 10.00 $ ‘ın üzerinde bir güç kazanabilir.

Ethereum Klasik Fiyat Analizi

Son zamanlarda, ABD dolarına karşı ETC fiyatındaki 10.00 $ ‘lık desteğin altında aşağı yönlü bir hareket gördük . ETC / USD çifti, 9.00 $ ‘lık desteğini bile kırdı ve 8.92 $’ lık düşük işlem gördü. Daha sonra, alıcılar ortaya çıktı ve fiyatı 9.00 $ seviyesinin üzerine geri itti. Fiyat daha istikrarlı bir şekilde işlem gördü ve bir önceki düşüşün% 23.6 Fib geri çekilme seviyesini 10.80 $ ‘dan en yüksek $ 890 $’ dan düşürdü.

Dahası, 9.50 $ seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir yakınlık vardı. Ancak, yukarı hareket 9.80-9.85 $ direnç alanının yakınında başarısız oldu. Daha da önemlisi, önceki gerilemenin% 50 Fib geri çekilme seviyesinin 10.80 $ ‘lık salınım yüksekliğinden 8.90 $’ a düşme düşüklüğüne kadar bir başarısızlık oldu. Başlangıçta, bu haftanın izlediği önemli yükseliş kanalı, ETC / USD paritesinin saatlik tablosunda 9.40 $ ‘lık destekle aktif durumda. Çift, kanal desteğinin, 9.20 dolar ve 100 saatlik SMA’nın üzerine yerleştirildi. Bu nedenle, yakın vadede 9.80 $ ve 10.00 $ direnç seviyelerinin üstüne çıkabilir .

Grafik 10,00 $ direnci üzerinde inandırıcı bir kırılma var bir kere ETC fiyat muhtemelen ivme kazandırmak olabileceğini düşündürmektedir. Söz konusu davada alıcılar için bir sonraki durak 10,50 dolar veya 10,80 dolar olabilir.

Saatlik MACD – ETC / USD için MACD hafif bir düşüş bölgesine yerleştirilmiştir.

Saatlik RSI – ETC / USD için RSI şu anda 50 seviyenin üzerinde.

Destek Seviyesi – 9,20 ABD doları

Direnç Seviyesi – 10,00 $

Ethereum 25 Ekim 2018 Fiyat Analizi

 • Ethereum klasik fiyatı bir kez daha $ 10.00 direncinin yakınında başarısız oldu ve ABD dolarına karşı geriledi.
 • Bu hafta takip edilen önemli yükseliş kanalı, ETC / USD çiftinin saatlik tablosunda (Kraken ile veri akışı) 9.65 $ ‘lık destekle kırıldı.
 • Parite şu anda kilit desteğin altında $ 9.80 seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum klasik fiyatı ABD Doları ve Bitcoin’e karşı kazanç elde edemedi. ETC / USD şu anda 9.60 $ ‘lık desteğin altında bir düşüş bölgesinde işlem görmektedir.

Son zamanlarda, ABD dolarına karşı ETC fiyatındaki 9.50 $ ‘lık direncin üzerinde güzel bir yukarı yönlü hareket gördük . ETC / USD çifti, 10.00 $ seviyesinin üzerinde yükseldi, ancak kazançlar elde edemedi. 10.00-10.15 direnç alanını temizlemek için iki girişim vardı, ancak alıcılar başarısız oldu. Sonuç olarak, 9.80 dolarlık destek seviyesinin altında aşağı yönlü bir tepki vardı. Fiyat, $ 9.60 desteğinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştü ve çözüldü.

Son dalganın% 76.4 Fib geri çekilme seviyesinin altında, 9.48 $ ‘dan 10.15 $’ a kadar yüksek bir düşüş vardı. Daha da önemlisi, bu haftanın takip ettiği önemli yükseliş kanalı, ETC / USD paritesinin saatlik tablosunda 9.65 $ ‘lık destekle kırıldı. Parite şu anda 9.60 $ ‘lık desteğin ve 100 saatlik SMA’nın altında bir düşüş bölgesinde işlem görüyor . Aşağı yönde, bir sonraki destek 9.32 $ civarındadır. Son dalganın 1.236 Fib uzantı seviyesini 9.48 $ ‘dan 10.15 $’ a yükseltti. 9,32 $ ‘ın altında fiyat 9.00 $’ lık desteğe gidebilir.

Grafik VB fiyatı $ 9.80 $ ve 9.60 altında bir ayı bölgede geri taşındı düşündürmektedir. Eğer bir yukarı yönlü düzeltme varsa, satıcılar 9.70-9.80 dolar ve 100 saatlik SMA’nın yakınında duracaklardır.

Saatlik MACD – ETC / USD için MACD, düşüş bölgesinde hız kazanıyor.

Saatlik RSI – ETC / USD için RSI şu anda 50 seviyenin oldukça altında.

Destek Seviyesi – 9,32

Direnç Seviyesi – 9.70

Ethereum 6 Kasım 2018 Fiyat Analizi

 • Ethereum Classic fiyatı yakın zamanda toparlandı ve ABD dolarına karşı $ 9.00 direncinin üzerine çıktı.
 • ETC / USD çiftinin saatlik grafiği (Kraken ile veri akışı) üzerinde 9.10 $ ‘lık dirençli büyük bir düşüş trend çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
 • Parite şu anda 9.50 $ ve 9.60 $ direnç seviyelerini aşmaya çalışıyor.

Ethereum Classic fiyatı ABD Doları ve Bitcoin karşısında birkaç puan toparladı. ETC / USD şu anda $ 9.25-9.30 desteğine doğru düzeliyor.

8,74 $ gibi düşük bir seviyeden işlem yaptıktan sonra, ETC fiyatı ABD dolarına karşı iyi bir iyileşme için bir temel oluşturdu . ETC / USD çifti yukarı yönlü bir hareket başlattı ve 8.90 $ ve 9.00 $ direnç seviyelerinin üzerinde işlem gördü. Fiyat bile 9.00 dolarlık bariyerin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üstüne yerleşti. Daha sonra, 9.05-9.10 dolarlık bir bölgenin yakınında önemli bir pivot seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu.

Daha da önemlisi, ETC / USD paritesinin saatlik tablosunda 9.10 $ ‘dan dirençli büyük bir düşüş trend çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Parite satıcıların göründüğü 9.50 $ direnç bölgesine doğru işlem gördü. 9.62 $ ‘dan yüksek bir fiyat oluştu ve daha sonra fiyat aşağı yönlü bir düzeltmeye başladı. Son dalganın% 23.6 Fib geri çekilme seviyesinin altına düşerek, 8,74 $ ‘dan 9,62 $’ a yükseldi. Bununla birlikte, 9.20-9.30 dolarlık bir bölgede oluşturulmuş iyi bir destek var . Ayrıca, aynı grafikte 9.25 $ ‘lık destek ile bağlantılı bir boğa eğilim çizgisi var. Son olarak, son dalgaların% 50 Fib düzelme seviyesi $ 8,74’ten 9,62 $ ‘a yükseldi ve 9.18 $ seviyesindeydi.

Grafik VB fiyat $ 9.20 seviyesine yakın güçlü destek bulabiliriz düşündürmektedir. 9.20 $ ‘ın altında kapanmadığı sürece, fiyat yakın vadede 9,50 $ ve 9,60 $’ lık artışların üzerinde olabilir.

Saatlik MACD – ETC / USD için MACD, boğa bölgesinde hafifçe yerleştirilmiştir.

Saatlik RSI – ETC / USD için RSI, 50 seviyesine doğru aşağı doğru hareket ediyor.

Destek Seviyesi – 9,20 ABD doları

Direnç Seviyesi – 9.60 $

Ethereum 5 Temmuz 2019 Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta % 4.20 oranında düştükten sonra 300 $ seviyesinde mücadele etmeye devam etti. Ancak kripto para biriminin fiyatı 293 dolara kadar düştü. ETH, son 30 günde % 17’lik bir artış gördü, son 3 ayda % 74’lük bir fiyat artışı yaşadı.

ETH, 31.27 milyar dolarlık piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para olmaya devam ediyor. ETH ayrıca, Haziran ayında agresif bir şekilde düşerek BTC ile de mücadele etti. Bununla birlikte, ETH son zamanlarda umut verici bir işaret olan güçlü desteğinden de geri döndü.

Boğalar için 334 $ ‘lık direnç çok güçlüydü. Bu da pazarın düşmesine neden oldu. Ethereum 279 dolardan aşağılara düştü. En yakın direnç seviyesi düşüşünü içeren ve Fib Geri Dönüşü olan 298 ile 300 $ arasında yer alıyor. 300 doların üstünde ise bir sonraki direnç seviyeleri 315, 334 ve 350 dolarda. 350 $ ‘ı aştığında, yüksek direnç 361 $, 380 $ ve 400 $.

Şu anda aşağıya doğru en yakın destek seviyesi 279 dolar seviyesinde. Bunun altında, bir sonraki destek seviyesi 271, 250 ve 240 dolar. Satış devam ederse ise destek 235 dolar, 230 dolar ve 225 dolar arasında.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi - 05.07.2019

Ethereum (ETH), 0.025 BTC seviyesinde güçlü destek bulana kadar düşmeye devam etti. Bu alan, Mayıs 2019 ve Aralık 2018 döneminde pazara güçlü destek sağlamıştı ve ilerlemeye devam etmesi için yine güçlü bir destek sunması beklenmekte. ETH’nin şimdi bu seviyeden geri döndüğünü görebiliyoruz.

Yukarıya doğru en yakın direnç seviyesi 0.027 BTC ve 0.028 BTC’dir. Bunun üzerinde, yüksek direnç 0.029 BTC ve 0.030 BTC’de bulunur. 0.030 BTC’deki direnç 100 günlük EMA ile desteklenir. Aşağıya doğru ise en yakın destek seviyesi 0.025 BTC’de yatıyor. Bunun altında, bir sonraki destek seviyesi 0.0245 BTC, 0.024 BTC ve 0.023950 BTC’dir.

Ticaret hacmi son zamanlarda artmış ve ortalama seviyenin üzerinde seyrediyor. RSI, 50 seviyesine doğru ilerlerken ümit verici işaretler gösteriyor. Bir iyileşme görmek istiyorsak, boğaların pazardaki ivmeyi kontrol altında tuttuğunu göstermek için RSI kırılma seviyesini 50 seviyesinin üzerinde görmemiz gerekir.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi - 05.07.2019

Ethereum 14 Ekim 2019 Fiyat Analizi

Gündemin asıl konularının Bitcoin ve Facebook Libra olmasına karşın Ethereum da sessiz ve derinden kendine has olan çizgisi üzerinde ilerlemeye devam ediyor. Bitcoin kadar popüler olmasa ve ani iniş çıkışlar yaşamasa da pek çok insan ETH üzerinden kazanç sağlamaya çalışmaya devam ediyor.

Ethereum Projesi tokeni ETH, 6 Ekim Pazar günü değerinin yüzde 3,4’ünü kaybetti ve haftayı kapatırken 170 $ ‘a düştü. ETH / USD çifti, yeni işlem dönemine 180 $ civarındaki konumunu tekrar geri kazanarak başladı. Yüzde 5,8 oranında artış gösterdi ve beşinci kez son iki hafta boyunca yukarıda belirtilen seviyelerde konsolidasyon pozisyonunda kaldı.

8 Ekim Salı günü, coin gün içinde sırasıyla 185 dolara yükseldikten sonra 181 dolara düştü. 9 Ekim Çarşamba günü yükseliş trendinin devam ettiğini gördük ve Ether yüzde 7,2 oranında artarak 193 dolara yükseldi.

Ethereum Haftalık Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), 10 Ekim’de ilk kez 195 dolara kadar yükseldi. Ardışık üç kazanan seanstan sonra kısa süreli bir düzeltme aşamasına girdi. Kripto para, Perşembe günü 191 dolara düştü, ayılar gün içinde bir noktada fiyatı 187 $’a kadar indirebildiler. Haftanın son çalışma gününde, en popüler altcoinlerden biri olan ETH 190 doların altına düştü ve yüzde 6.5 civarında değer kaybetti. Boğaların söz konusu seviyeyi savunması ve 190-185 $ ‘lık alana geri dönmemesi kritik öneme sahipti.

Hafta sonunun ilk günü olan 12 Ekim’de ETH / USD çifti günlük oturumu boyunca aşağı yönlü hareket yaşadı ve177 $ ‘a düştü. Ancak Boğalar, akşam saatlerinde başarıyla yeniden 180 $ ‘a yükseltti. 13 Ekim Pazar günü, kripto para bir sonraki basamağı gerçekleştirerek haftayı 181 $ olarak kapattı.

Ethereum 18 Temmuz 2019 Fiyat Analizi

Orta vadeli görünümde büyük arz bölgeleri kırıldığı için yükseliş baskısı devam ediyor.Kısa vadede daha yüksek yüksek ve daha yüksek düşüşler yukarı yönlü pazar özellikleri

Ethereum Orta Vadeli Eğilim: Boğa

Direniş bölgeleri: 700 $, 750 $, 800 $

Destek bölgeleri: 350 ABD doları, 300 ABD doları, 250 dolar

Orta vadeli görünümde Ethereum yükseliş eğilimindedir. Güçlü yükseliş baskısı dün aralığın arz alanındaki 470.71 $ ‘dan kopmaya neden oldu. Kripto para birimi yeni bir 515,28 dolar kazandı.

491.74 $ ‘lık güçlü tedarik bölgesi, talep bölgesinde 465.14 $’ lık yükseliş demiryolu hattının oluşmasından sonra büyük bir yutuluş mum ile kırılmıştır.

Fiyat iki EMA geçişinin üzerindedir, aynı zamanda EMA’lar da trend olarak ve bu durumda trendin yükselişinde güçlü olduğu öne sürülür. 12 günlük EMA, boğalar için fiyat düşüşü hareketi bu noktada reddedildiği için boğalar için güçlü bir destek olarak davrandı.

Fibonacci düzelme fiyatın 23.6 fib seviye içinde olduğunu gösteriyor. Bu bir trend devamı bölgesidir. Arızalı tedarik bölgesini yeniden test etmek için bir geri çekme meydana gelebilir, bu da boğaların tedarik alanında 520.00 $ ‘a kadar daha fazla itmesi için daha güçlü hale getirecektir.

Stokastik aşırı alım bölgesinde yüzde 82 seviyesinde yer alıyor ve sinyal hala orta vadede boğa baskısı nedeniyle fiyatlarda güçlü bir yukarı yönlü harekete işaret ediyor.

Ethereum kısa süreli Eğilim: Boğa

ETH, kısa vadeli görünümde yükseliş eğilimindedir. Dün aralıktaki arz alanında 479.95 $ ‘da gerçekleşen kopma, ethereumu destek alanında 511,65 $’ dan daha yüksek bir seviyeye çıkardı.

Bir düşüş demir yolu pistinin oluşması, talep bölgesinde 498,80 $ seviyesinde olduğu için fiyat üzerinde küçük bir etkiye sahipti. Günlük mum açılışı $ 499.11 seviyesinde gerçekleşirken, boğalar, tedarik alanında 515,28 $ seviyesinde yeni bir yüksek seviyeye ulaştı.

Yükselen trend çizgisinde fiyatların her bir dokunuşu bir sıçrama verir. Fiyat trend çizgisine dokunursa, bir sıçrama göreceğimizi ve boğa momentum arttıkça daha yüksek bir yüksek olacak demektir.

Ethereum 24 Temmuz 2018 Fiyat Analizi

Orta vadeli görünüm, kısa vadeli görünüm ise yükseliş eğilimindedir.  Şimdi eski arz bölgesinde boğa mum oluşumu ile sorumlu satın alma talep edilmelidir

Ethereum Fiyat Orta Vadeli Eğilim: Değişiyor

Direniş  bölgeleri: 600 $, 650 $, 700 $

Destek bölgeleri: 300 ABD doları, 250 ABD doları, 200 dolar

Ethereum orta vadeli görünümde değişmektedir. Düşüş momentumu, talep bölgesinde büyük bir ayı ayıran mumla 449.20 $ ‘a kadar itildiği için devam etti. Ayıların momentumu, talep bölgesinde fiyatı 446.00 dolara kadar düşürdü.

Bununla birlikte, bir düşüş eğirme topunun oluşması ve ters şamdan kalıpları olan bir doji, boğa dönüşü için çifte onay görevi görür. Fiyat, iki EMA’nın üzerinde kapanan büyük bir boğa yutucu mum ile tedarik alanında 480.42 $ ‘a kadar itildi.

ETH hala konsolidasyonda ve üst fiyat aralığının arz alanında 481.55 $ ve düşük fiyat aralığının destek alanında 444,45 $ arasında işlem görüyor. Yatırımcılar, piyasaya girmeden önce, üst fiyat aralığından ayrılmayı veya daha düşük fiyat aralığında bir bozulmayı sabırla beklemelidir.

Ethereum Fiyat Kısa Vadeli Eğilim: Boğa

Ethereum fiyatı kısa vadede yükseliş eğilimindedir. Düşüş baskısı, dünkü analize göre 451.52 $ ‘lık düşüşe yol açtı ve 446.00 dolara indi.

Boğalar Destek alanında doji formasyonuna sahip olduğumuz için geri döndü. Yükselen basınç, fiyat aralığına geri döndüğü ve dördüncü dokunuş için üst direniş alanında 468.55 $ ‘a yükseldiği için güçlüydü. Dokunma, bir kopmaya yol açtı ve direniş alanında 480.42 dolara kadar hareket etmeden önce tekrar test edildi.

Fiyat, yükseliş basıncına bağlı olarak yukarı yönlü momentumun bir yansıması olan aşırı alımda stokastik osilatör ile EMA’ların üstündedir.

 • ETH fiyatı kısa ve orta vadeli trendde güçlü bir düşüş momentumunda.
 • Ayılar 120 $ fiyat seviyesini geçerse, kripto 102 $ ve 110 $ fiyat seviyelerinde destek bulacak.

Ethereum, ETHUSD, CryptoCompare çizelgesiTicaret Görünümüyle Ethereum Şeması

ETHUSD Orta Vadeli Trend: Bullish

 • Direnç Seviyeleri: 230, 240, 250
 • Destek Seviyeleri: 120 $, 110 $, 90 $

Ethereum’un fiyatı düşüş eğilimindeydi, çünkü kripto düşüş eğiliminin altına düştü. ETH fiyatı, 160 $ ​​fiyat seviyesini kıramadığı için düştü. Kripto, direnişe üç başarısız girişimden sonra düştü. Ethereum’un fiyatı şimdi 12 günlük EMA’nın altında ve 26 günlük EMA’nın altında, Ethereum’un fiyatının değer kaybetmesi muhtemel olduğunu gösteriyor.

Kripto fiyatı şu anda 126 $ fiyat seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, eğer ayılar 120 $ fiyat seviyesini geçerse, kripto 102 $ ve 110 $ fiyat seviyelerinde destek bulacak. Bu arada, stokastik gösterge aşırı alım bölgesinin dışında ancak% 40’ın altında ve bu da Ethereum’un fiyatının düşüş momentumunda ve satış sinyalinde olduğunu gösteriyor.

ETH/USD Kısa Vadeli Trend: Ayı

Ethereum, ETHUSD, CryptoCompare çizelgesiTicaret Görünümüyle Ethereum Şeması

4 saatlik grafikte, Ethereum’un fiyatı düşüş eğiliminde. Ayılar, 12 günlük EMA ve 26 günlük EMA’yı 126,68 $ fiyat seviyesinin altına düşürdü. 12 günlük EMA ve 26 günlük EMA düşüş eğilimi gösteren güneye doğru yöneliyor. Bu arada, stokastik gösterge, mavi ve kırmızı bantlar yatay olarak düz olduğundan% 20 aralığının altındaki aşırı satım bölgesindedir.

Bu, Ethereum’un fiyatının güçlü bir düşüş momentumunda ve satış sinyalinde olduğunu gösterir.

Spot fiyatlarda, ETH, USD karşısında yüzde 4.4, önemli direnç seviyelerinden 7 $ yükseldi. Önceki ETH / USD ticaret planından 100 $ ‘ın üzerinde katı kesintiler olmadığı sürece satıcılar teknik olarak sorumludur. Bu, ETH’yi 130 $ ‘ın üzerinde artıran ve hatta 6 Aralık’taki ayı koparma modelini iptal eden 160 $’ lık bir sayı ve psikolojik bir seviye.

ETH / USD Fiyat Analizi

Eğilim ve Şamdan Oluşumu

En az dirençli yol güney yönünde ve dikey olarak 160 $ ​​değerindeki çimento düşüş trendimizdir. Ama eğer boğalar için ümit var ve eğer sadece 100 $ ‘ın üzerinde yüksek hacimli bir yakınlık varsa. Yukarıda da değinildiği gibi, bu genişleme, 6 Aralık’taki boğaların kopma paternini iptal ederek, boğalar 160 $ ​​’a doğru ralletmek için gerekli ivmeyi bulduktan sonra iptal edecektir. Bu başka bir önemli direnç seviyesi ve Ekim-Kasım 2018’in önceki desteği.

Hacimler: Artan, Boğa

ETH / USD menzili sınırlandırılmış ve 80 $ ‘lık bir kat aralığında salınan 83 $’ lık bir artışla karşı karşıya olsa da, 100 $ ‘dan yüksek olan kazançlar alıcıları 160 $’ ı hedefliyordu. Ancak bu piyasa katılım düzeyine tabidir. İdeal olarak, 100 $ ‘ın üzerindeki kesintiye, 7 Aralık 1900 HRs çubuğunu aşan ortalama-üstü hacimler -171k’ya karşılık 179k eşlik etmelidir.

Eğer durum böyleyse ve son zamanlarda yaşanan düşük seviyeler, bir sonraki yüksek yüksek dalga dalgası için bir mancınık görevi görüyorsa, ETH / USD ticaret planımız aşağıdaki gibi olacaktır:

Satın alın: 100 $, 130 $

Dur: 90 $, 110 $

Hedefler: 130 $, 160 $, 250

blank

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu