Ethereum ‘un İstanbul Hard Fork’u 4 Aralıkta Geliyor

Blockchain’in bu yeni yükseltmesi, ZCash ile yeni uyumluluk sağlayacak. Ancak güncellemenin en çekişmeli unsuru gelecek yılın başlarına kadar bekleyecek. Ethereum geliştiricileri, 4 Aralık’ta Blockchain’in en son güncellemesi olan İstanbul hard forkunu ortaya çıkarmayı hedefliyor. Bununla birlikte, Ethereum ASIC’e dirençli hale gelecek planlar elecek yıla kadar bekletilecek.

25 Ekim’deki ana geliştirici tarafından yapılan açıklamada İstanbul’un tarihi kesin olarak belirlendi ve Perşembe günü Twitter’da çekirdek geliştirici Peter Szilágyi tarafından verildi.

Ethereum 'un İstanbul Hard Fork'u 4 Aralıkta Geliyor

Ethereum ‘un İstanbul Hard Fork’u 4 Aralıkta Geliyor

İstanbul hard forkunu Ethereum’un ana müşterisi üzerinde kullanımını sağlayacak olan Geth v1.9.7 ile ilgili olarak bir tweet attı.

İstanbul, ağın 2020 başlarından itibaren aşamalar halinde yayılmaya başlayan Ethereum 2.0’a geçişinde en önemli olan hard fork. Dünyanın en büyük ikinci blok zincir ağına büyük düzeltmeler ve yükseltmeler sunan güncelleme iki bölümde uygulanacak. İlk güncelleme İstanbul, bu yılın ilerleyen günlerdinde gerçekleşecek, ikincisi ise 2020’nin ilk çeyreğinde Berlin adıyla olacak.

4 Aralık’ta çıkacak olan iyileştirmeler, gaz maliyetlerini optimize etmek ve düşürmek, Zcash ile uyumluluğu arttırmak, ölçeklenebilirliği ele almak ve sözleşmelerin daha yaratıcı fonksiyonlar getirmesine izin vermeyi amaçlıyor.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin'e Çin Darbesi

Yorum Yok

Cevap bırakın