Ethereum Teknik Analizi

Haftaya 142 dolar seviyelerinden giriş yapan Ethereum, hafta boyunca 135 – 145 dolara arasında sürekli olarak 10 dolarlık bir seviyede gidip geldi. Hafta kapanışını ise 137 dolar üzerinden gerçekleştiren Ethereum böylelikle haftayı da %3.5dolarlık bir değer kaybıyla kapatmış oldu. İşte haftanın Ethereum teknik analizi.

Bir önceki hafta uzun vadeli düşme trendini yukarı olarak kıran Ethereum, Mart ayında geçen süre dikkate alındığında hacim olarak düşme trendine devam etti. Haftanın ilk üç günü 140 dolar seviyelerinde seyrederken, Perşembe günü yapılan satışlar sonrasında bu seviyenin altına inerek haftayı kapatmıştı.

Yeni Haftaya Düşüşle Başladı

Ethereum teknik analizi göstergelerine bu hafta için bakacak olursan 25 Mart Pazartesi günü ETH /USD kuru 136 dolar direncin üzerine çıkmaya çalıştı. Bunun için çeşitli girişimlerde bulunsa da bunda başarılı olamadı ve 135 dolar destek seviyesinin altında çok sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüşle birlikte fiyatlar 132 dolar seviyesine kadar indi. Haftalık olarak en düşük seviyeye inen Ethereum’da, bu noktadan sonra bir yükselme gözlemlenmeye başlandı.

Yapılan alımlar sayesinde 133 dolar seviyelerinde tutunmaya başlayan Ethereum’un 136 dolardan 132 dolarlara düşmesi ile %23,6 Fib geri çekilme seviyesi yaşanmış oldu. 100 saatlik SMA’da 135 dolar seviyesinde seyreden Ethereum fiyat arttırma devam ettiği taktirde 134 ve 135 dolar direnci dolaylarında satıcılarla karşılaşabilir. Aşağı yöndeki destek olan 132 dolar seviyeleri yeniden görüldüğü taktirde Ethereum’un 130 dolarlık düşük seviyeyi tekrar ziyaret etme ihtimali bulunuyor.

ETH/USD MACD göstergesi olumlu bir eğilim ile boğa bölgesine taşınmış olarak görünüyor. RSI göstergesi 40’ın üzerinde toparlanmış olarak görünüyor. Ancak ne olursa olsun 50 seviyesinin oldukça altında. Ana destek seviyesi olarak 130 dolar, ana direnç seviyesi olarak da 135 dolar trend olarak gösterilebilir.

Bitcoin fiyat analizine buradan ulaşabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın