Ethereum Teknik Analizi

Haftaya 138 dolar seviyesinden giriş yapan Ethereum hafta içerisinde ise 130 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı. Ancak bu düşüş uzun sürmeden yeniden bir yükseliş trendine yerini bıraktı. Hafta kapanışını 143 dolarda yapan Ethereum totalde %3,5 seviyesinde bir değer kazanmış oldu. Bu yazımızda Ethereum teknik analizi yapıyoruz.

Bir önceki hafta 135 dolar seviyelerinde bulunan Ethereum, zaman zaman bu seviyenin altına inse de günün kapanışında yeniden bu seviyelere yükseliyordu. Hafta sonu alımların olmasıyla birlikte yeniden yukarı doğru bir artış gözlemlenmişti.  Bu sayede de A düşen trendi çok yönlü bir şekilde kırılmıştı. Hacimde bir artış gözlemlense de genel anlamda bu artış çok etki eden bir artış olmadı. Cuma günü ise 140 dolar seviyesi bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. Cumartesi günü bu direnç yukarı doğru kırılmış.

Ethereum Teknik Analizi

Ethereum Teknik Analizi

Uzmanların Çekincesi Devam Ediyor

Ethereum, uzun vadede A düşen trendini zayıf bir hareketle yukarı doğru kırmış gibi görünmekte. Bu durum uzmanlar tarafından olumlu bir şekilde değerlendirilirken hala bazı uzmanların da bu konuyla ilgili çekincelerinin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ethereum teknik analizi sırasında en çok göze çarpan ise A trendinin yukarı kırılmasının düşen bir trendin artık bozulduğunu göstermekte. Ancak bu kimseyi yanılmasın. Bu durum kesin bir yükselişin başlayacağının bir göstergesi değil. Dikkat edilmesi gereken şey ise bozulan bir trendin peşinden oluşacak olan yeni trendi takip ederek pozisyonları revize etmek olacaktır. Düşen trendlerin yukarı kırılmasında yükselen trendlerin başlaması sıklıkla görülen bir durum olmasına karşın önümüzdeki birkaç haftayı dikkatli bir şekilde takip etmek gerekmekte.

Veriler incelendiğinde ETH/USD paritesinde bir fiyat artışının yaşanacağı beklenmekte. ETH fiyatı Y1 trendini aşağı kırarsa satış baskısı beklenebilir. Bu da 4 numaralı yatay desteğin takip edilmesini gerektiriyor.

Güneş enerjisi ile madencilik konulu yazımıza burdan ulaşabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın