Ethereum Teknik Analizi

Haftaya 133 dolar seviyesinde başlayan Ethereum kısa bir süre içinde 125 dolar seviyesine doğru bir düşüş yaşadı ancak sonrasında hızlı bir toparlanma ile %4,5 değer kazandı. Bu yazımızda yaparak Ethereum hakkında derinlemesine güncel bilgilere bir göz atacağız.

Geçen Hafta Neler Olmuştu?

Geçtiğimiz haftaya 135 dolar seviyesinin altında bir başlangıç yapan Ethereum henüz haftanın ilk iş gününde düşüşe geçmiş ve Salı günü içinde gelen alımlarla birlikte yeniden 135 dolar seviyelerine çıkarmıştı. Hafta boyunca alımların devam etmesi ETH fiyatını A düşen trendine taşınıştı. Genel resme bakacak olursak Ethereum’un geçen hafta içerisinde düşüş trendi içinde olduğunu söylemek mümkün. RSI değeri ise orta seviyelerde bulunuyordu.

Ethereum şu an itibariyle kritik bir seviyede bulunmakta. Özellikle bu hafta içindeki B düşen trendinin yeniden test edilmeye başlanması, buradan yukarıya doğru bir tepki oluşması, ETH için önemli gelişmeler arasında sayılabilir. Muhtemelen piyasa yapıcı önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren bir sürprizle karşımıza çıkabilir. Önümüzdeki hafta neler olduğunu bir sonraki analizde değerlendireceğiz. Ancak şu andaki bütün veriler ETH’yi kritik bir haftanın beklediğini işaret ediyor. Yönü net olarak söyleyemesek de oluşturulacak senaryolar ve stratejiler ciddi kar marjlarını yakalamak için mümkün gözüküyor. A düşen trendinin yaklaşık olarak bir yıldır süren yukarı doğru bir kırılma eğilimi mevcut. BTC’nin olumlu görünümü devam ettiği taktirde ETH’nin A düşen trendini yukarı yönlü kırması gerçekleşmesi muhtemel durumlardan ve bunu yüksek bir olasılık olarak karşımıza çıkıyor. Bu gerçekleştiği taktirde Ethereum’un 192 dolar seviyelerine kadar yükselmesi beklenebilir. 152 ve 171 dolar ara dirençlerinin takip edilmesinde fayda var.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum Fiyat Analizi

Bir başka seçenek ise A trendi üzerindeki satış baskısının artması ve bunun üzerine ayıların boğalar önünde galip gelmesi durumu. Bütün bunlar değerlendirildiğinde ETH/BTC paritesinin de direkt olarak etkileneceğini söylemek mümkün.

Ethereum geliştiricileri hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın