Ethereum Pazar Payı Son 30 Ayın En Düşük Seviyesinde

Son haftalarda Bitcoin’in kripto alemine hükmettiğine dair en ufak bir şüphe yok. Ancak, pazar payındaki epik yükselişi, tüccarlar tarafından düşüş eğilimde olan Ethereum da dahil olmak üzere birçok kripto varlığının yerden yere vurulmasına sebep oluyor. Ethereum pazar payı son 30 ayda en düşük seviyesinde.

Ethereum Dominansı Sadece 2,5 Yıl Sonra Dipte

Dünyanın en büyük ikinci kripto varlığının piyasa değeri kapitalizasyonu son zamanlarda fiyat açısından iyi bir durumda değildi. Ethereum, kısa bir süre sonunda 240 $ ‘a yükseldi ve bir haftalık kayıpların ardından bugün %7,5 daha da azaldı. Dün 225 $ ‘ın üzerinde destek alım satımından sonra ETH, bugünkü psikolojik 200 $’ lık uçurumun kenarına gelmedi ve 210 $ civarında.

İLGİLİ:  Yeni Bitcoin Cüzdanı, "Korkunç" Kullanıcı Deneyimini Çözmek için Adresleri Gizledi

Aynı zamanda dik bir düzeltme yaşayan EOS dışında, Ethereum ilk yirmi içindeki en kötü performans gösteren altcoindir. Haziran ortasındaki büyük yükselişte 350 $ ‘ın üzerinde olan ETH, mevcut değerlere göre %40 değer kaybetti. Nispeten, Bitcoin 2019’da ulaştığı en yüksek noktadan sadece %15 oranında değer kaybetti.

Tradingview çizelgelerine göre, Ethereum pazar payı %7,63 kayıpla son 30 ayın en düşük seviyesinde.

Ethereum Pazar Payı Son 30 Ayın En Düşük Seviyesinde

Ethereum Pazar Payı Son 30 Ayın En Düşük Seviyesinde

Biraz daha geriye giden Coinmarketcap.com çizelgeleri, Ethereum pazar payının Şubat 2017’den bu yana bu kadar düşmediğini bildirdi. Bu, aynı yılın yazında başlayan büyük altcoin koşusundan ve ardından gelen ICO patlamasından önceydi. Haziran 2017’de en yakın iki kripto varlığı olan BTC hissesi %40’ın altına düşerken, Ethereum %33’ün üzerindeydi. ETH fiyatlarındaki ve pazar payındaki bu düşüş, bugün %71 ile Bitcoin’i hakimiyet açısından son iki yılın en yüksek seviyesine getirdi. Bu durum insanların Bitcoin’e yöneldiklerinin de açık bir sonucu.

İLGİLİ:  Tarihin En İyi 5 Bitcoin Hack Olayı ?

Kaynak: Bitcoinist

Yorum Yok

Cevap bırakın