Ethereum Nedir ?

Kripto Para Birimi Nedir?

Son dönemde popülerleşen ve git gide çeşitlenen kripto para birimleri arasında ’in ardından Ethereum’da dikkat çekiyor. Yatırımcılar kripto para birimi Ethereum üzerine yatırım yapmakta kararlı. Blockchain teknolojisini altyapı olarak kullanan Ethereum, kodlama ve kriptografi ile matematiği karmaşık bir kaynak olarak alıyor.

Ethereum tanımsal olarak, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan ve Blockchain teknolojik altyapısına dayanan açık kaynak kodlu bir yazılımsal üründür. Kripto para birimi Ethereum, son dönemde git gide popülerleşmiş ve Bitcoin ile Litecoin gibi yatırım aracı olarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Ethereum Nedir ?

Ethereum Nedir ?

Kripto Para Birimi Ethereum Alış – Satış Fiyatları

Yeni yatırımcıların yöneldiği kripto para birimi Ethereum Haziran 2019 itibariyle 256 Dolar’dan satılıyor. Bitcoin’in 8,228 dolar seviyelerinde olduğu düşünülürse küçük yatırımcılar daha çok Ethereum’a yöneliyor.

Ethereum’un son haftaki performansı ise pek iç açıcı değil. 7 Haziran 2019’dan bu yana 1 haftada Ethereum, yatırımcısına % 4,64’lük kayıp yaşattı.

Ethereum’un Tarihi

Bitcoin üzerine çalışan yazılımcı Vitalik Buterin tarafından 2013 yılında ilk kez ortaya çıkarılan Ethereum, beyaz bir kağıtla açıklanmıştır. Bitcoin ile yaşadığı anlaşmazlıkların ardından kendi kripto para birimini ortaya çıkarmak için çalışmalara başlayan Vitalik Buterin, Ethereum koinini ortaya çıkardı.

Ethereum başlangıçta 10 dolar seviyelerinde işlem görürken 5-6 yıllık tarihi içerisinde değerini tam 26 katına katlamayı başardı. Ethereum’un geleceğinin de parlak olduğu düşünülüyor.

 fiyat analizi hakkında yazdığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ripple XPR Nedir? başlıklı makalemizde binance, bitcoin ve EOS hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply