Ethereum Nedir? Ethereum’un Fiyatı Ne Kadar?

Ethereum ağının kripto para birimi Ether’dir (ETH) ve muhtemelen bitcoin’den (BTC) sonra en popüler ikinci dijital kripto paradır. Gerçekten de, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olarak, Ether ve BTC arasındaki sürekli bir karşılaştırma yapılmakta.

Ethereum ve bitcoin birçok yönden benzerdir. ETH, tıpkı Bitcoin gibi çevrimiçi borsalarla ticareti yapılan ve çeşitli kripto para cüzdanlarında saklanan dijital bir para birimidir. Bu kripto paraların her ikisinin de merkezi olmayan, yani bir merkez bankası veya başka bir otorite tarafından düzenlenmediği veya düzenlenmediği anlamına gelir. Her ikisi de blockchain olarak bilinen dağıtılmış defter teknolojisini kullanır. Bununla birlikte, piyasa değeri itibariyle en popüler iki kripto para birimi arasında da çok önemli farklılıklar vardır.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum günümüzde kripto para borsası olarak bilinen sitelerden satın alınabilinir. Bu borsalar arasında yerli olanlar da mevcuttur. Paribu, Koineks, BTC Türk gibi yerli kripto para borsalarına banka hesabından havale ya da kredi kartı ödemesi ile Türk Lirası gönderdikten sonra bu siteler üzerinden gönderdiğiniz para ile kolaylıkla ETH satın almak mümkün. Aynı zamanda tamamı olmasa da bazı yabancı kripto para borsalarına da direkt olarak Türk bankalarından TL havalesi yapıp o borsalar üzerinden de ETH alınabilir.

Ethereum’un Fiyatı Ne Kadar?

Ethereum fiyatı BTC kadar olmasa da zaman içinde ani ve yüksek artış ve düşüşler göstermektedir. Yine Bitcoin ile karşılaştırıldığında ikinci kripto para olmasına rağmen oldukça düşük bir değeri vardır. Yazı hazırlandığı sırada 1 ETH’nin değeri 1.398,24 TL civarındadır. Dolar bazında ise 223.20 dolara tekabül etmektedir. ETH en yüksek seviyesine 1 Ocak 2018’de ulaşmıştır. O gün 1 ETH 1.110 dolar sınırına ulaşmıştır.

Bir önceki yazımıza olan “EOS Nedir?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın