Ethereum Mart Ayı Analizi

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin bugün çok iddialı bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada Bitcoin bir hesap makinesi ama Ethereum bir akıllı telefon şeklinde bir benzetmeye giden Buterin’in bu açıklaması çok iddialı olmasına karşın insanların akıllarına “laf salatasıyla gemi yürümüyor” sözünü getirdi. Sadece değil, son birkaç aydır yapılan tüm Ethereum analizleri bu paranın düşüşte olduğunu gösteriyor. Dünyanın ikinci büyük kripto parası olsa da sürekli olarak Bitcoin’e bir saldırı taktiği içerisinde olması işini daha da zora sokuyor. Genel anlamda tüm kripto paraların Bitcoin düşmanlığı olması sebebiyle de Ethereum’un bu saldırganlığı çok fazla göze çarpmıyor.

Ethereum Mart Ayı Analizi

Ethereum Mart Ayı Analizi

Güncelleme İmdada Yetişti

Ethereum’un güncelleme sayesinde şu anki konumuna tutunduğu herkes tarafından biliniyor. Gerçekten bir ivmelenme yaşaması için de bir sonraki güncelleme de hızlı olması gerekiyor. Pek çok kişinin görüşü Ethereum’da artık Proof Of Stake’in konuşulur bir hale gelmesi gerektiği. Boğa sezonunda da en çok düşüş gösteren paranın Ethereum olması yatırımcıların kafasındaki soru işaretlerinin bir türlü kaybolmaması anlamına geliyor.

Ethereum Mart Ayı Analizi

Ethereum Mart Ayı Analizi

200 Günde Bir Değişim Gözleniyor

Ethereum’un karakteristik davranışı olan 200 günlük zaman dilimi içindeki yavaş yavaş yükselişi ve ardından düşüşü zaman içinde sürekli tekrar eden bir davranış oldu. İçinde bulunduğumuz günler de bu 200 günlük periyot içinde Ethereum’un en çok değer kaybettiği dönemler. Geçmişe bakacak olursa her 200 günlük periyot içindeki ciddi düşüşlerden sonra Ethereum’un yeniden yükselişe geçtiğini söylemek mümkün. Bu bakımdan Ethereum Mart ayı analizi yaparken söylenebilecek en önemli maddelerden bir tanesi de yeniden ufak da olsa yükseliş trendine geçmesi olacaktır. Birkaç gün önce yapılan güncelleme sonucunda da Ethereum’un davranışının yavaş yavaş stabile döndüğü de gözlemlenmeye başladı. Bu da yavaş yavaş yükselişe geçebileceğinin habercisi diyebiliriz. Bu bakımdan Ethereum’u güzel günlerin beklediğini söyleyebiliriz.

Pozitif bir yaklaşımla değerlendirme yaparsak Ethereum’un şu an için önü açık görünüyor. Şu anda düşmesi için bir neden görünmezken en azından işin teknik kısmına bakıldığında yükselmesi için birkaç nedenin olduğunu söylemek mümkün. Mart ayı Ethereum’un yeniden yükselişe geçtiği aylardan bir tanesi olabilir.

Bankalar ve kripto para şirketleri arasındaki sorunları ele aldığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın