Ethereum Classic (ETC) Nedir? Ethereum Classic Nasıl Satın Alınır?

0

Ethereum Classic (ETC) nedir sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Öncellikle Ethereum platformunun akıllı sözleşmelerle ile oluşturulduğunu belirterek başlıyoruz. Nedir bu akıllı sözleşmeler derseniz iki yada daha fazla taraf tarafından yapılan anlaşmalardır. Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz “Ethereum akıllı sözleşmeler nedir” adlı makalemizi okuya bilirsiniz. Ethereum Classic halk arasında Ethereum’un hard forku olarak bilinmektedir.

Ethereum Classic (ETC) sansürleme özelliği olan ve halka açık blockchain alt yapısına sahip bir kripto paradır.  Ethereum Vakfı 2016 yılında DAO adını verdiği bir fon oluşturup sonrasında akıllı sözleşme geliştirdiler.

DAO, merkeziyetsiz olup toplu bir biçimde oy kullanılan karar verme mekanizme bütünüdür. DAO’lar ilk olarak fon toplar, fon toplama süreci bittikten sonra devreye girip yatırımcılara token dağıtır.

Ethereum ( ETC ) Classic Fiyat Grafiği ve Ethereum Classic Yorum

Aşağıdaki Ethereum ( ETC ) Classic Fiyat grafiğini kullanarak ethereum classic kaç tl, ethereum classic fiyat, ethereum classic yorum, 1 ethereum classic kaç tl, ethereum classic ne kadar sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Etc Coin Geleceği

Etc coin geleceği yatırımcılar tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Uzman kişi ve kuruluşların raporları incelendiğinde etc coin 2025 yılında kadar 150 dolarlık seviyeye ulaşacağının altını çizdi. Kripto para piyasa hacmi artış sağlarsa bu hedefine daha kısa sürede ulaşacağını bilinmektedir. Etc coin fiyat  tahmini 2021 80 dolar olarak ifade edilmektedir.

Ethereum Classic (ETC) Nasıl Satın Alınır?

Ethereum Classic (ETC) ethereum’dan hard fork geçirip ortaya ilk çıktıktan sonra Poloniex kripto para borsasından listelendi. Ülkemizde direk Türk lirası ile Ethereum Classic alınamamaktadır. Öncelikle yapılması gereken kripto para borsasına TL aktarıp bitcoin satın alıp akabinde btc/etc paritesiyle satın alabilirsiniz. Öncelikle önerimiz Ethereum Classic hacminin yüksek olduğu borsalarda işlem yapmanızdır.

  • Binance
  • Coinbase
  • Huobi
  • Bithumb

 

Ethereum Classic Madenciliği nasıl yapılır

Ethereum Classic madenciliği, gerekli ekipmanlar hazırladıktan buradaki em önemli nokta madencilik havuzu seçimidir. Gerekli havuz seçildikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz.

  • Madencilik işlemleri kolay bir işlem değildir. Madencilik işlemleri için gerekenler başlıca şunlardır:
  • Madencilik için çok fazla elektrik enerji ihtiyacı duyar.
  • Madencilik işlemi için kullanılacak bilgisayarın işlemcisi çok çok iyi olması gerekmektedir.
  • Madencilik işlemi için kullanacağı için bu minnig esnasında bilgisayar çok ısınacağından dolayı ısıya oldukça dayanıklı olan kasalarla çalışması ve ortamın soğutulması gerekmektedir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.