Ethereum, Bitcoin’den daha güvenli hale gelecek

kurucu ortağı Vitalik Buterin, Proof of Stake () geçtikten sonra,  blok zincirinden daha güvenli olacağını ve saldırı maliyetinin çok yüksek olacağını söyledi.

Ethereum Bitcoin'den daha güvenli hale gelecek

Ethereum Bitcoin’den daha güvenli hale gelecek

Osaka’daki Devcon 5 konferansında Buterin, PoS’a geçiş yaptıktan sonra, saldırganların Ethereum blockchain’e yapılan bir saldırının başarılı olması için büyük miktarda para harcayacaklarını söyledi. Bununla birlikte, ikinci kripto para birimi büyüklüğünün ortak kurucusuna göre, bu hala mümkündür.

“Ya sadece dünyanın yandığını görmek isteyen bilgisayar korsanlarına rastlarsak? Böyle bir saldırı, sadece eğlenmek isteyen herhangi bir hükümet ya da hacker tarafından gerçekleştirilebilir. Eleştirmenler genellikle bilgisayar korsanlarının ekonomik güdülere sahip olduğunu söyler. Ya karına bakmaksızın sadece bir şeyi kırmak isteyen insanlar varsa? ”Dedi.

Ethereum ağında PoS uygulandıktan sonra, kullanıcılar sistemlerinde olduğu gibi büyük miktarda hesaplama gücü ve elektrik kullanmadan blokları onaylamak için akıllı sözleşmelerdeki madeni paraları bloke edebilecekler.

Kullanıcılar hile yapmaya çalışırsa bloke paralarını kaybedeceklerdir. Aynı zamanda, kullanıcı ne kadar fazla para bloke ederse, onun ağ üzerindeki ağırlığı o kadar fazladır, bu nedenle ağa saldırmaya çalışan bilgisayar korsanları önemli miktarda para riski taşır.

 

Bir önceki yazımız olan Nick Szabo : Bitcoin Borsalarda Libra 'dan Daha Çok İşlem Görecek başlıklı makalemizde Nick Szabo'nun Libra düşünceleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply