Ethereum 2.0 Testnet Son Sürümü Bekliyor

ETH 2.0 koordinatörü Danny Ryan’a göre, Ethereum 2.0 çok istemcili test ağı, lansmandan sadece bir önceki sürüm. Halka yapılan bir açıklamada, “Şubat ayı boyunca devam etmesi” beklenen bir dizi denetim yapılacağı söylendi.

Ryan, bu sonuçların bazı değişikliklere yol açacağını söyledi. Bu aşamada bu değişikliklerin Ethereum 2.0 üzerinde ne kadar çalışmaya ihtiyacı olabileceği doğal olarak belirsiz.

Bu değişiklikler, Ryan’ın “Mart başlangıcına yaklaşacağını” söylediği “denetim sonrası v0.11.0 sürümü”ne dahil edilecektir. Bu arada, tek istemci test ağları birbiriyle etkileşime girebilir ve tam genesis bloğu bile başlatılabilir. Ancak bu noktada önemli kilometre taşı muhtemelen sürüm 0.11’dir. Bir noktada, v1.0 sürümü ile ana net lansman için yeşil ışık verilecek. “Belirtilen planda v1.0 sadece bir üretim sürümüne işaret etmek için nominal olacaktır” diyor Ryan.

İLGİLİ HABER:  Balina Gibi Hareket Eden Büyük Şirketler

Ana net lansman için hedeflenen tarih 30 Temmuz 2020 olarak belirlenmiştir. Ancak bu bağlayıcı değildir. Denetim sonuçları da dahil olmak üzere çok sayıda faktöre bağlı olarak ağın o zamana kadar başlatılıp başlatılamayacağı ile ilgili net bir tarih değildir.

Yorum Yok

Cevap bırakın