Sıkça Sorulan Sorular

Güncel Ethereum Haberleri Kointimes'te

Uzman analizcilerin Ethereum Yorumları Kointimes'te

Bitcoin üzerine çalışan yazılımcı Vitalik Buterin tarafından 2013 yılında ilk kez ortaya çıkarılan Ethereum, beyaz bir kağıtla açıklanmıştır. Bitcoin ile yaşadığı anlaşmazlıkların ardından kendi kripto para birimini ortaya çıkarmak için çalışmalara başlayan Vitalik Buterin, Ethereum koinini ortaya çıkardı.

1 Ethereum 2.979 Türk Lirasıdır.

Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum Nedir? Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Son dönemde popülerleşen ve git gide çeşitlenen kripto para birimleri arasında Bitcoin’in ardından Ethereum’da dikkat çekiyor. Yatırımcılar kripto para birimi Ethereum üzerine yatırım yapmakta kararlı. Blockchain teknolojisini altyapı olarak kullanan Ethereum, kodlama ve kriptografi ile matematiği karmaşık bir kaynak olarak alıyor.

ethereum
ethereum

Ethereum (ETH)

İlgili Makaleler
Price
2,596.15

Ethereum tanımsal olarak, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan ve Blockchain teknolojik altyapısına dayanan açık kaynak kodlu bir yazılımsal üründür. Kripto para birimi Ethereum, son dönemde git gide popülerleşmiş ve Bitcoin ile Litecoin gibi yatırım aracı olarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Ethereum’un Tarihi

Bitcoin üzerine çalışan yazılımcı Vitalik Buterin tarafından 2013 yılında ilk kez ortaya çıkarılan Ethereum, beyaz bir kağıtla açıklanmıştır. Bitcoin ile yaşadığı anlaşmazlıkların ardından kendi kripto para birimini ortaya çıkarmak için çalışmalara başlayan Vitalik Buterin, Ethereum koinini ortaya çıkardı.

Ethereum başlangıçta 10 dolar seviyelerinde işlem görürken 5-6 yıllık tarihi içerisinde değerini tam 26 katına katlamayı başardı. Ethereum’un geleceğinin de parlak olduğu düşünülüyor.

Ethereum Tekniz Analizi

 • ETH fiyatı 780 $ desteğin üzerinde işlem görürken, ABD Doları karşısında olumsuz bir önyargı ile işlem görüyor.
 • ETH / USD’nin 4 saatlik grafikte (SimpleFX ile veri beslemesi) 850 $ ‘da dirençle oluşan büyük bir düşüş eğilimi çizgisi var.
 • Parite daha fazla kazanç elde etmek için 850 Dolar direnci ve 100 basit hareketli ortalamayı (4 saatlik) kesmeli.

Ethereum fiyatını ABD Doları ve Bitcoin karşısında zorlu bir mücadele ile karşı karşıyayız. ETH / USD, yükselmeye devam etmek için 850 dolardan fazla yükselmelidir.

Ethereum Fiyat Dayanımı

Ethereum yavaş ve istikrarlı yükselişi Amerikan Doları karşısında 800 doların üstündeydi geçen hafta, Bununla birlikte, 900 $ ‘lık direncin üzerinde bir terslik yoktu. Daha sonra, fiyat 800 dolara doğru küçük bir düşüş eğilimine girdi ve düşük seviyede düşük oluşmaya devam etti. Daha önemlisi, fiyat 900 $ pivot seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) altında kaldı.

Son düşüş  trendi 776 doların yakınında oluştu. Son düşüşün % 23.6’sının Fib  seviyesinin 970 $ seviyesinden 776 $ ‘ın altına işlem görmesi. Bununla birlikte, 880 $ direnç ve 100 basit hareketli ortalama (4 saatlik) üzerinde bir kırılma yoktu. ETH, son düşüşün % 50’lik Fib düzeltme seviyesinin yanında, 970 dolardan 776 dolara kadar başarısız oldu . O zamandan beri yavaş yavaş azalıyor ve şu anda 850 dolardan aşağı işlem yapıyor. Diğer taraftan, 4 saatlik ETH / USD grafiklerinde dirençle 850 $ ‘ya düşen büyük bir düşüş eğilimi çizgisi var.

 • Binance Coin Nedir? Binance Coin Fiyatı Ne Kadar? Yazıya Git
 • ChainLink Nedir? ChainLink Fiyatı Ne Kadar? ChainLink Nasıl Alınır? Yazıya Git
 • Kin(KIN) coin nedir, Kin coin nereden satın alınır? Yazıya Git
 • AirSwap(AST) nedir? AirSwap ne kadar? Yazıya Git

Fiyat düşmeye devam edebilir ve 800 $ test edebilir gibi görünüyor. Yeni bir yukarı yönlü hareket başlatmak için fiyatın 850 $ direnci ve 100 basit hareketli ortalama (4 saatlik) koparması gerekir. 850 doların üstünde, bir sonraki direnç seviyeleri 880 $ ve 900 $ ‘dadır.

 • 4 saatlik MACD – MACD çoğunlukla negatif işaretli düzdür.
 • 4 saatlik RSI – RSI 30 seviyesine doğru daha aşağıya doğru ilerliyor.
 • Destek Seviyesi – 800 Dolar
 • Direniş Seviyesi – 850 $

Ethereum Fiyat Analizi

 • ETH fiyatı 508-512 $ destek alanının üzerinde kalamayacak ve ABD Dolarına karşı para kazanamadı.
 • Dünün 512 $ ‘lık akım direncine sahip olan önemli düşüş eğilimi çizgisi, ETH / USD saatlik grafikte (Kraken ile veri akışı) bozulmamış.
 • Parite şu anda 490 $ seviyesinin altında işlem görüyor ve bir düşüş bölgesinde kalıyor.

Ethereum fiyatı ABD Doları ve Bitcoin karşısında keskin bir düşüş gösterdi. ETH / USD şu anda 490 $ ‘ın altında işlem görüyor ve 466 $ seviyesini bile aşabilir.

Ethereum Fiyat Düşüşü

ETH fiyatında ABD Doları karşısında 520 ABD dolarının üzerinde bir düşüş var . Fiyat düştü ve 508-512 $ ‘lık önemli bir desteği kırdı. Daha fazla kayıp için kapıları açtı ve fiyat 500 $, 490 $ ve 480 $ seviyelerinin altına düştü. Fiyatın yukarı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce 466 $ seviyesinde bir düşük oluşmuştur. Daha yüksek bir değere yükseldi ve son damlasının% 23.6 Fib düzelme seviyesinin üzerinde 535 $ ‘dan 466 $’ a düştü.

Ancak, yukarı hareket 490-495 $ direnç bölgesi tarafından kapatıldı. Ayrıca, 535 $ ‘dan 466 $’ a kadar olan son düşüşün% 38.2 ‘lik Fib düzelme seviyesi de direnç olarak davrandı. Şu anda, fiyat daha düşük seviyelerde seyrediyor ve 466 $ ‘ın altında bir kayıp riski altında kalıyor. Yukarıya doğru, dünün dikkat çeken önemli düşüş eğilimi çizgisi, 512 $ ‘lık geçerli dirençle ETH / USD saatlik grafikte bozulmadan devam ediyor. Dahası, 508-512 $ ‘lık kırık desteğin güçlü bir direnç olarak hareket etmesi muhtemeldir.

Son olarak, 100 saatlik basit hareketli ortalama 508 $ olarak konumlandırılmıştır. Aşağı yönde, 466 $ seviyesinin altında bir kırılma daha fazla kayıp için kapıları açabilir. Bir sonraki büyük destek, yakın vadede düşüşler içermesi gereken 445-450 $ seviyesinde yer alıyor.

 • Saatlik MACD – MACD büyük bir iyileşme belirtisi göstermiyor.
 • Saatlik RSI – RSI şu anda 40 seviyenin oldukça altında.
 • Destek Seviyesi – 466 $
 • Direniş Seviyesi – 508 $

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.