Altcoin Haberleri

EPS (Ellipsis) Coin Nedir?

Ellipsis Finance, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance’ ın akıllı zincirleri üzerinde sabit coinler için kullanılan farklı bir borsadır.

] }

Geçtiğimiz günlerde Binance EPS Token’ ı listeleyeceğini duyurdu. EPS Coin nedir gelin daha yakından tanıyalım.

EPS Coin Nedir?

Ellipsis Finance, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance’ ın akıllı zincirleri üzerinde sabit coinler için kullanılan farklı bir borsadır. Bu borsa kullanıcıların işlemlerini daha uygun maliyetle yapmasına ve düşük slipaja maruz kalmasına yardımcı olmaktadır (AMM).

Resmi olarak 2021 yılının Mart ayında piyasaya sürülen platformun sözleşmesine göre veCRV sahipleri önümüzdeki yıl boyunca Token’ ın toplam arzının %25 kadarını alacaklardır.

Ellipsis Finance ekibi Cuve Finance takımından yardım alarak al sat işlemlerinde, likidite havuzlarının yer aldığı sabit para borsalarında ortak değerle çalışmalarını sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Ellipsis Coin Avantajları

  • Platformun yerel Token’ ı olan EPS Coin ile kullanıcılar yaptıkları stake işlemleri sayesinde ek kazanç elde edebilmektedirler.
  • Platformda kazanç dağılımı bu Coin’ i stake eden kullanıcılar ve sisteme likidite sağlayana yatırımcılar arasında hem stake hem de likidite havuzu ödülleri yarı yarıya paylaşılmaktadır.
  • Likidite sağlayıcıları token ödüllerini havuzdan 3 ay ve üzerinde işlem ücretleri karşılığında alabileceklerdir.
  • Ellipsis ile kullanıcıların düşük orandaki slipaj değerleri ile işlem yapabildiklerini (AMM) belirtmiştik. Sistemin kullanıcılarına bu avantajı devam ettirebilmesi için likidite yatırımcılarına (LP) ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle likidite sağlayıcısı kullanıcılarına belli oranda LP Token sağlanmaktadır.
  • LP Token’ da sözleşme usulüne göre stake edildiğinde EPS Coin ödül olarak kazanılabilmektedir. Kullanıcılar yapmış oldukları işlemlerin karşılığında ödemeleri gereken ücretlerin bir kısmını EPS Coin’ ler ile karşılayabilmektedir.
  • Bununla birlikte sistemde likidite madenciliği ile uğraşan kişilere yine Coin’ ler teşvik ödülü niyeti ile dağıtım yapılabilmektedir.
  • Ellipsis ile kullanıcılar ödül sözleşmesi kapsamında yaptıkları işlemler karşılığında herhangi bir ücret ödemek zorunda değillerdir.

Ellipsis (EPS) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

ellipsis

Ellipsis (EPS)

2.30

EPS Coin Yorum

EPS Coin, 04.04.2021 tarihinde saat 00.10’da $6.27 iken 24 saatlik hacmi $102,995,569’ dır. Coin’ in toplam 224,987,794 arzının 30,580,276’sı dolaşımdadır.

EPS Coin Nereden Satın Alınır?

EPS Coin 04.04.2021 tarihinde Binance, PancakeSwap ve MXC.COM borsalarında listelenmektedir. Bu Coin geçtiğimiz günlerde ülkemizde de çok tercih edilen Binance borsasında listelenmeye başladı.

Binance borsası aracılığıyla bu Coin’i satın almak için öncelikle borsaya üye olmalı ve kayıt işlemlerinizi tamamlamalısınız. Ardından borsa hesabınıza Papara ya da Advcash gibi cüzdanlardan ya da normal banka hesaplarınızdan itibari para gönderimi yapmalısınız.

Binance borsasından bu Coin’ i EPS/USDT, EPS/BTC ya da EPS/BUSD pariteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu