] }
Altcoin

EOS Nedir, EOS Nasıl Alınır, EOS Ne kadar?

EOS Nedir?, Ethereum üzerine kurulmuş merkezi olmayan uygulamalar için bir blockchain ağı ve platformudur.

EOS Nedir?, Ethereum üzerine kurulmuş merkezi olmayan uygulamalar için bir blockchain ağı ve platformudur. Aynı işlevlerin çoğunu gerçekleştirir, ancak çok daha yüksek kapasiteye sahiptir. saniyede milyonlarca işleme kadar. Bu kripto para, gayri resmi olarak Ethereum İşletim Sistemi anlamına gelir. EOS kripto para birimi satışı, bir yıl süren ICO’da 4 milyar dolar topladı.

Ethereum, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini destekleyen ilk blok zinciriydi. Teoride kulağa hoş geliyor, ancak bir zamanlar vahşi hale getirilen ölçeklenebilirlik sorunları yüzünden rahatsızlık duydu. EOSIO konuşma dilinde “Ethereum İşletim Sistemi” olarak bilinir, çünkü dApp topluluğunun bu hayalini gerçeğe dönüştürmek için Ethereum’un üstüne bir katman ekler.

Bitshares ve Steemit yaratıcısı Dan Larimer, ilk Ethereum dApp’lerinden biri olarak block.one adlı özel Cayman Adaları merkezli bir şirket aracılığıyla EOS’u yarattı. Raiden Ağı veya Yıldırım Ağı gibi çözümlerle rekabet eden bir yan zincir çözümü olarak oluşturuldu. Yol haritası agresif, CPU ve RAM (la Golem, başka bir Ethereum tabanlı dApp), merkezi olmayan P2P bulut depolama alanı (Siacoin gibi) ve bilgisayar kaynak paylaşımı için uygulamalar planlıyor. Tabii ki, Ethereum’un üstünde koşmak, EOS pazar değerinin Ethereum’a bağlı kalması anlamına gelir.

EOS Nasıl Alınır?

EOS nasıl alınır sorusu;  günümüzde değeri nispeten düşük olsa da popüler kripto para birimleri arasında yer almakta. Bitcoin’i bir tarafa ayırırsak Altcoinler arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi. Ani yükseliş ve düşüşler yaşamadığı için pek çok insan tarafından uzun vadede güvenilir bir kripto para olarak değerlendirilmekte. Popüler olması sebebiyle hemen hemen her kripto para borsasında yer almakta. BTCTurk üzerinden bu kripto para satın alınabilir. Eğer imkan varsa yabancı banka hesaplarından yabancı borsalara havale yaparak bu borsalar üzerinden de satın alabilirsiniz.

EOS Fiyatı Ne Kadar?

EOS fiyat olarak çok düşük sayılabilir. En yüksek seviye olarak 21 dolar üzerinden işlem görmüştür. Daha sonra düşüşe geçmiş ancak Ocak 2020’den itibaren yeniden bir yükseliş trendine girmiştir. Şu anda güncel olarak 3.56 dolar üzerinden işlem görmektedir.

blank

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu