Sıkça Sorulan Sorular

Enjin Coin, Ethereum Blockchain sistemi baz alınarak oluşturulmuş bir token türüdür. Çevrimiçi oyun ve diğer web sitesi platformlarında dijital para birimi olarak kullanılabilmektedir.

Enjin Coin nasıl alınır işlemine yanıt aramadan önce, ENJ’nin hangi borsa sistemi içerisinde yer aldığı bilinmelidir. ENJ Coin Binance, Bitfinex, Kucoin, Cobinhood, COSS gibi dünya borsalarında yer almaktadır.

Altcoin

Enjin Coin Nedir? Enjin Coin Nasıl Alınır?

Enjin Coin, Ethereum Blockchain sistemi baz alınarak oluşturulmuş bir token türüdür. Çevrimiçi oyun ve diğer web sitesi platformlarında dijital para birimi olarak kullanılabilmektedir.

Enjin Coin, Ethereum Blockchain sistemi baz alınarak oluşturulmuş bir token türüdür. Çevrimiçi oyun ve diğer web sitesi platformlarında dijital para birimi olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca bu token diğer oyun öğelerine, para birimleri ve oyun içi altına dönüştürülebilmektedir. Çoklu oyun platformlarının büyük bir kısmında kullanılan bu para birimi, rakip tokenlerden farklı olarak büyük oyuncu topluluklarına sahip olabilmiştir. Enjin Coin’in oluşturulduğu Enjin markası oyun dünyası ve oyun geliştiricileri arasında tanınabilirdir.

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin coin nasıl çalışır? Sorusu öncesinde Enjin Coin’in tam anlamıyla nasıl kullanılabileceğini aktarmak gereklidir. 2009 yılında kurulan Enjin, oyuncu platformu olması ile öne çıkmaktadır. 2017 yılında kripto paralarının popüler olması bu platformu harekete geçirmiştir. Bu nedenle üretilen Enjin Coin, oyun platformlarının yeni dijital varlıklarından biri haline geldi.

Enjin Coin sayesinde dijital ürünleri, nesneleri ve diğer oyun öğeleri satın alınarak üyelik seviyesi arttırılabilecektir. Bunun yanı sıra tüm oyun öğelerinin de ENJ Coin’e çevrilebilmesi söz konusudur. Bu token, yeni oyunların oyuncular tarafından da tanınmasına dolayısı ile daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşılmasını sağlamaktadır. Öne çıkan bu özelliği nedeniyle, pazarlama konusunda oldukça başarılı olduğu söylenebilecektir. Ancak bu coinin kullanımı için öncelikle Enjin Wallet hesabı oluşturulmalıdır.

Enjin Coin Yorum

Uzman analistlerin görüşlerini belirttiği bölümdür. Bitcoin’ın piyasaya olan hakimiyeti azaldığı takdirde yükselmesi beklenen altcoinlerin başında gelmektedir.

Enjin Coin Grafiği

Bu kısımda Enjin coin fiyat grafiği, Enjin Coin Kaç TL, Enjin Coin geleceği sorularına cevap verilmektedir. Aşağıdaki  grafikten yararlanabilirsiniz.

USD
TRY
enjincoinEnjin Coin (ENJ)
0.429155
enjincoinEnjin Coin (ENJ)
3.18

 

Enjin Coin’in Avantajları Nelerdir?

Enjin Coin oyunculara pek çok konuda birçok avantaj sunabilmekte. En önemli avantajlarından biri ise bu pazarda, rakiplerinden çok daha fazla benimsenmiş büyük topluluklara sahip olması. Bunun dışındaki avantajları ise şu şekilde sıralanabilecektir;

  • Enjin Coin özellikle Minecraft sunucularına daha fazla olanak sağlıyor. Bu kapsamda maliyet azaltabilmek, ücretleri azaltabilmek, sahtekarlığı ortadan kaldırabilmek ve ters ibrazla mücadele etme problemi ortadan kaldırılabilir.
  • Bu Coin’in Ethereum destekli olarak oluşturulmuş olması, bu tokenin ve oyuncuların adaptasyonlarını kolaylaştırmıştır.
  • Enjin günümüzde PC Gamer, Samsung ve Unity gibi birçok oyun sağlayıcısının dikkatini çekmiştir. Bu nedenle ileride kullanımının artacağı düşünülmektedir.
  • Oyun sırasında biriktirilen altın, yakut ya da benzeri ödüllerin tamamı, Enjin Coin’e çevrilebilmektedir.
  • Enjin Coin’in kullanımı şu anda sınırlıdır. Ancak bu Coin’in entegre büyük geliştiriciler sayesinde entegre edilmesi ile bu durumun ortadan kaldırılacağı ve kullanımının arttırılacağı düşünülüyor.

Dijital varlıkların mülkiyetini ve oyun endüstrisinde yer alan işletmelerinin gelirini arttırmayı hedefleyen bu Coin’i kullanabilmek için bir wallet hesabı oluşturmak gerekli. Enjin Wallet hiç reklam olmadan 12 kelimelik bir parola oluşturulması ile açılabilecektir. Güvenilir, basit ve hızlı bir para yönetimi için tasarlanmış olan bu cüzdan içerisinde ERC-20, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin tokenleri bulunmaktadır. Oyuncuların tamamı Enjin Coin cüzdanı oluşturarak, sanal eşyalarını, coin ve tokenlerini saklayabileceklerdir. Bu cüzdanın diğer cüzdanlardan farkı ise, parmak izi seçeneğinin bulunması. Bu nedenle oyuncu dilerse yüksek güvenlikli bir parola yerine, diğer oyuncular tarafından açılması imkansız olan parmak izini kullanabilecektir.

Enjin Coin Nasıl Alınır?

Enjin Coin nasıl alınır işlemine yanıt aramadan önce, ENJ’nin hangi borsa sistemi içerisinde yer aldığı bilinmelidir. ENJ Coin Binance, Bitfinex, Kucoin, Cobinhood, COSS gibi dünya borsalarında yer almaktadır. Bu borsalar üzerinden hesap açılması halinde satın alma işlemi bölümünden Türk lirası ya da USD seçeneği tercih edilerek bu altcoin satın alınabilecektir. Herhangi bir teknik bilgi ve evrağa ihtiyaç duyulmadan sahip olunabilecek ENJİN Coin satın alma işlemi son derece hızlı, güvenilir ve kolaydır.

blank

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu