Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Elrond Coin (ERD) Rehberi: Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Elrond, blok zincir platformu şeklinde tanımlanmaktadır. Elrond platformu, ölçeklenebilir, güvenli ve hızlı bir altyapı ile veritabanın oluşturulduğu bir sistemdir. Elrond coin, EGLD şeklinde kısaltılarak da tanımlanır.

] }

Elrond, blok zincir platformu şeklinde tanımlanmaktadır. Elrond platformu, ölçeklenebilir, güvenli ve hızlı bir altyapı ile veritabanın oluşturulduğu bir sistemdir. Elrond coin, EGLD şeklinde kısaltılarak da tanımlanır.

Elrond Token Nedir?

EGLD Token; akıllı sözleşmeler, yönetim ve ödüller için kullanılır. EGLD Tokenler, Elrond nodeların doğrulama sürecinde güvenli bir teminat oluşturan sözleşmeleri kapsar.

Elrond Madenciliği Nedir?

Elrond alıcıları, Elrond madenciliğinde cüzdanları ile kripto para ödülünü kazanmak için yatırım yapabilirler. Elrond alıcıları, akıllı sözleşmelerin güvenli yapısını kullanırlar. Güvene alınan ağ ile ödüller kazanılır. Elrond madenciliğine katılanlara haftalık 5.000 dağıtılır.

Elrond Coin Nasıl Alınır?

Elrond coin satın almak için kripto para borsalarına bakılır. Kripto para biriminin geçerli olduğu borsalardan Elrond coin alımı yapılır. Gerekli borsalardan Elrond Token alabilmek için üyelik oluşturmanız ve hesap açmanız gereklidir. Online sistem üzerinden bu işlemler gerçekleştirilerek Elrond alımı yapılır.

ERC Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan ERD coin satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance
 • Bilaxy
 • BitMax
 • WazirX
 • CoinDCX

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

Elrond Platformunu Oluşturan Bileşenler Nelerdir?

Elrond platformunun temelini oluşturan belli oluşumlar bulunmaktadır. Elrond platformunda öne çıkan bileşenler şunlardır:

 • Performans
 • Dijital cüzdan uygulaması (Maiar cüzdanı)
 • Doğrulayıcılar
 • Ağ kurulumu

Elrond Coin Performansı Nedir?

Elrond platformu performansı, 15.000 TPS’i desteklemektedir. İşlem maliyetinde 263,000 TPS üzerinde işlem yapımını sağlar.

Elrond Maiar Cüzdanı Nedir?

Maiar cüzdan, para alışverişlerinizi yapmanızı kolaylaştıran dijital bir cüzdandır. Elrond Maiar cüzdan ile bilgiler cep telefonunda da güvenli bir şekilde depolanır. Dünyanın her noktasından Maiar cüzdan kullanılabilir ve alım satım işlemleri yapılabilir.

Elrond Maiar Cüzdanı Özellikleri Nedir?

Maiar cüzdanı uygulamasının özellikleri şu şekildedir:

 • Elrond Maiar cüzdan, telefon numarası ya da takma bir ad ile açılabilir.
 • Elrond Maiar cüzdanı, dünyanın herhangi bir noktasında kullanılabilir ve alım satım yapımını sağlar.
 • Elrond Maiar cüzdanı oluşturulurken kullanıcı adı, şifre gibi durumlara gerek kalmaz.
 • Saniyeler içerisinde Elrond Maiar cüzdanı oluşturulur.
 • Kripto varlıklarınız mesaj olarak gönderilir.
 • Heratog yeniliği Elrond Maiar cüzdanında uygulanır.

Heratog Yeniliği Nedir?

Herotag özelliği ile telefon numaranızı ya da herkese açık anahtar şifrenizi paylaşmadan para göndermenizi ve para almanızı sağlar. Heratog yeniliği aynı zamanda blok zinciri için sıklıkla tercih edilecek bir uygulama olarak karşımıza çıkacaktır.

Elrond Doğrulayıcılar Kimlerdir?

Elrond doğrulayıcılar nodelar olarak Elrond platformunda yer alırlar. Nodeler ya da doğrulayıcılar, Elrond’un blok zinciri üzerinde çalışan kişilerdir. Elrond doğrulayıcıları, yıllık yüzde 36 gibi bir oranda ödül kazanabilir.

Elrond Ağ Kurulumu Nedir?

Elrond platformu ağ kurulumu 4 farklı node şeklinde oluşturulur. Elde edilen bu nodelar veritabanında tutulur.

Elrond Ağ Kurulumunda Node Nedir?

Elrond platformu kullanılan node, işlemlerin bir kopyasını tutan ve  internete bağlı herhangi bir cihazdır.

Elrond Coin Özellikleri Nelerdir?

Elrond coinin sunduğu özellikler şunlardır:

 • Elrond coin, yerel bir tokendir.
 • Hızlı bir işlem sunar.
 • Elrond coin, merkezi olmayan finans sistemidir.
 • Elrond, ağ ve işlemleri paylaştıran ilk platformdur.
 • Akıllı sözleşmelerin yürütüldüğü Elrond platformunda, saniyede 15.000 işlem yapılabiliyor.
 • Elrond, doğrulama nodelarından doğruluk payı alır.
 • Elrond, nodeların doğrulama sürecine katılmak için EGLD tokenlarını yatırması gereken güvenli bir teminat olan proof-of-stake algoritması kullanıyor.
 • Elrond platformu, blok zincir ölçeklenebilirliği ile ilgili oluşacak sorunlara çözüm üretiyor.

Elrond Coin Hangi Algoritmayı Kullanır?

Secure Proof of Stake (SPoS), Elrond platformunda kullanılan algoritmadır. Secure Proof of Stake algoritması, Elrond platformunun güvenliğini oluşturur.

SPoS Nasıl Çalışır?

SPoS algoritmasının çalışması için belirli yollar ve koşullar sağlanır. Adım adım SPoS algoritmasının çalışması şöyledir:

 • Kullanıcılar, akıllı sözleşmeler aracılığıyla sisteme kaydolur.
 • Kullanıcılar sisteme kaydolurken gerekli miktarda EGLD yatırır.
 • Elrond, nodelar için bir derecelendirme sistemi uygular.
 • İşlemler esnasında nodelar yetkilendirilmez.

Elrond Platformunun Amacı Nedir?

Elrond platformunun edindiği amacı, global anlamda herkesin erişim sağlayabileceği bir altyapı oluşturmaktır. Kurduğu ortaklıklar ve gelişme kaydettiği alanlar ile bu amaca ulaşmayı hedefliyor.

Elrond Platformu Ne Zaman Kuruldu?

Elrond platformu kurulumu 2017 yılında gerçekleştirildi. 2019 yılında ise Elrond platform duyurusu yapıldı. Elrond platformunun aktif hale gelmesi 2020 yılında gerçekleştirildi. Mincu kardeşler tarafından kurulan Elrond, kardeşlerin yönetiminde çalışmalarını sürdürmektedir. Mincu kardeşler kripto alanında çalışmalarda bulunduktan sonra Elrond platformunu oluşturmuşlardır.

Elrond Coin İşbirlikleri Kimlerledir?

Elrond platformunun işbirliği yaptığı önemli markalar, kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Elrond platformunun işbirliği yaptığı bazı projeler; Samsung, Binance Smart Chain (BSC), Binance USD projesi, Chainlink, Ontology, Binance, Crypto.com, Coinbase Custody, FTX, Trust Wallet, Matic şeklindedir.

Elrond Coin İle İlgili Son Gelişmeler Nelerdir?

Elrond coin, gelişme gösteren ve gelişmeye de devam eden bir sistemdir. Düşük transfer ücretleri ve ağlarda çalışacak merkezi olmayan uygulamalara verilecek %30 getiri özelliği ile Elrond, bir gelişme kaydetti. Proje bazlı çalışmalar da kaydedilen ilerlemeler ile blok zincirinde önemli adımlar atıldı.

Elrond Coin Fiyatları Nedir?

Elrond coin piyasa değerlerinin yakın zamandaki son hali şu şekildedir:

 • Piyasa değeri 2.7 milyar dolardır.
 • Güncel fiyat değeri 164 dolardır.
 • EGLD coin miktarı 17 milyondur.
 • Delegator sayısı 15.395’tir.
 • Cüzdan sayısı 310.200’dür.
 • Piyasa payı %0.19’dur.

Elrond Coin Geleceği Nasıl Gözükmektedir?

Uzmanlara göre Elrond geleceği parlak olarak gözükmektedir. İçinde yer aldığı projeler ve gelişmeler ile olumlu bir yol izleyeceğine dair yorumlar, Elrond coin için yapılmaktadır.

 

Elrond Coin (ERD), iki temel yapıtaşını kullanarak güvenlik, verimlilik ölçeklenebilir olma ve birlikte çalışabilirlik sağlamaya odaklanmış, maksimum verimli bir kamu blokzinciri olarak karşımıza çıkmakta. Güvenli Alım Kanıtı ve Uyarlanabilir Durum Paylaşımı proje birliği mekanizması olarak da tanımlayabilmek mümkün.

elrond coin (erd) rehberi: nedir? nasıl satın alınır? 1

Elrond’ın test ağı canlı ve 10 saniyelik TPS’ye kadar 5 saniye gecikme süresi ve minimum zararla işlem yapabilecek potansiyele sahip. Bu proje, genel olarak programlanabilir para ve dApp’lerin kolay yerleştirilmesi için oluşturulmuş bir platform, böylece açık, izinsiz sınırsız ve küresel olarak erişilebilir internet ekonomisinin kilometre taşını oluşturmayı hedeflemektedir.

Proje daha önceleri NEM çekirdek sistem ekibinin bir parçası olmak da dâhil, pek çok platformun (Google, Microsoft, Intel, NTT, IT Bilimi) teknik tecrübesine sahip girişimciler tarafından geliştirildi.

Erd Coin Fiyatı

Yazının yazıldığı sıralarda 1 adet ERC Coin 0,12 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00000153 BTC, BNB token karşılığı ile 0,00078062 BNB tutarındadır.

Elrond Coin Grafik

Piyasa sıralamasında 63. Sırada yerini alan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 0,21 TL, en düşük değerini 0,004 TL civarında görmüştür. ICON Coinin 2020 yılında seyreden detaylı grafiğine görselden ulaşabilirsiniz.

Elrond (ERD) Coin Yorum – Yorumlar

elrond coin (erd) rehberi: nedir? nasıl satın alınır? 2

10-11 Temmuz 2020 tarihlerinde Elrond Coin 24 saatte %17 oranında bir artış göstermişti. Bu artış analistlere göre, çok az satış baskısı ile coini popüler altcoinler arasına taşıyabilir nitelikte idi. Tabi ki bunun kısa vadede imkansız, uzun vadede gerçekleşebilir bir hayal olduğunu savunan analistler, coini kısa vadeli yatırım seçeneği olarak gördüklerini belirtti.

Coin geçmiş fiyat grafiği ile de çok umut vermezken, piyasada dolaşan toplam arzın 20.000.000.000 ERD seviyelerine kadar çıkması “acaba coin gelecek vaat ediyor mu?” gibi soruları akıllara getiriyor. Analistlere göre; ERD’nin ne zaman ivme kazanıp yükselebileceğini kestirmek zor, ancak bu sıçrama mutlaka yaşanacaktır.

Elrond Coin Haberleri

Coin ile alakalı en güncel ve doğru bilgilere; yeni haberlere, gelişmelere ve daha pek çok ayrıntıya Kointimes.net adresinden ulaşabilirsiniz!

 

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu