Elon Musk’tan ‘Bot Hesap’ Açıklaması

Tesla ile araba pazarında, SpaceX ile de uzay kesiminde yükselen Elon Musk, hayata geçirdiği fütürist girişimler kadar, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla da bir oldukça konuşuluyor. Başarılı iş kişisi, tanınan micro blog platformundaki 31 milyonu aşkın takipçisine orijinal bir tartışma konusu verdi: Botlar ve troll hesaplar.

Twitter’daki kripto para dolandırıcılığının korkutucu seviyelere ulaştığını belirten Musk, Twitter’daki bot/troll hesapların görüldüğü anda rapor edilmesi gerektiğini söyledi. Bu usul hesapların internet için “korkunç bir problem” olduğunu söyleyen milyarder teşebbüsçü, topluluğu yanlış yönlendiren ve dolandırıcılık gayesi güden bot hesapların likidasyon edilmesi gerektiğini tabir etti.

Dolandırıcılar, geçtiğimiz yıl Twitter’da Elon Musk’ın ismini kullanarak Bitcoin talep etmişlerdi

Elon Musk’tan ‘Bot Hesap’ Açıklaması

Dolandırıcılık emelli sahifelerin Google’ın arama sonuçlarında görünmeye devam ettiğinden yakınan Musk, PageRank olarak isimlendirilen alaka seviyesi unsuru tatbikine karşın, “ölü bir cesedi gizlemek için en inançlı alanın Google arama sonuçlarının 2. sayfası” olduğunu söyledi. Google tarafından web sahifelerini arama motoru sonuçlarında sıralamak için kullanılan bir algoritma olan PageRank, şirketin kurucularından Larry Page tarafından hayata geçirilmişti.

İLGİLİ HABER:  Litecoin Miami Dolphins Takımının Resmi Sponsoru Oldu

Musk’ın hem Twitter hem de Google’ı eleştiren tweetleri, her devir olduğu üzere içtimaî medyada büyük bir yankı buldu. Velev kimileri ona, kendi çevre medya platformunu kurmasını dahi önerdi. Geçtiğimiz yıllarda, dolandırıcıların ünlü bireylerin hesaplarını taklit ederek armağan kripto para dağıtma vadinde bulundukları ortaya çıkmıştı. Taklitçi hesapların kullanıcılarla etkileşime girmesini engellemek için algoritmasını geliştiren Twitter, buna karşın geçersiz reklam ve hesapları tam manasıyla engellemeyi başaramıyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın

] }